Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Sušená sušenka se představuje

Nedávno jsme naše čtenáře informovali, že školní časopis ze ZŠ U Nemocnice Sušená sušenka oslavil čtvrté narozeniny. Z výtěžku své činnosti nakupuje dárky jak pro malé obyvatele Dětského domova v Rumburku, tak i pro pejsky v rumburském útulku. Tolik stručně z činnosti. Kdo se ale za Sušenkou skrývá, kdo jsou členové redakce?
Za dobu své existence měla Sušenka postupně 20 redaktorů, spíše ale redaktorek, protože chlapci pracují v časopise tento rok první dva. Dnes bychom vám chtěli představit současnou redakční radu. V současnosti pracuje v Sušence 10 dětí, čtyři dívky z 8. ročníku a šest žáků 7. ročníku.
Míša Engelmannová přišla do redakce náhodou, spíš proto, že doprovázela kamarádku Katku, maluje obrázky na čelní strany a vyrábí křížovky. Ve volném čase sportuje, má ráda zvířata (výjimku tvoří pavouci), ráda poslouchá moderní hudbu. Váží si toho, že ji novinářky vzaly mezi sebe, protože může dělat něco užitečného.
Bára Kulhánková má novinařinu v krvi po tatínkovi, hned se ujala rubriky Výslechy – tedy rozhovory s učiteli a spolužáky. Hraje závodně basketbal, věnuje se stepaerobiku, ale provozuje i další sporty. Je členkou sboru Čtyřlístek a hraje na zobcovou flétnu. Psaní do časopisu ji velice baví. V budoucnosti by se chtěla věnovat trenérství.
Iveta Nováková má za sebou teprve první rok práce. Ráda a hodně sportuje, hraje basketbal a plave, proto píše také o sportu a díky své značné kurážnosti píše spolu s Bárou i rozhovory s učiteli. Několik let zpívá se sborem Čtyřlístkem. Pokud má volno, čte nebo se věnuje svému psovi. Chtěla by být zubní laborantkou, ale bavila by ji i profese učitelky.
Kristýna Pištěková je také ze 7. třídy. Je hodně aktivní i mimo časopis, hraje tenis a chodí do kroužku mažoretek, několik let zpívá se Čtyřlístkem a učí se hrát na zobcovou flétnu.
Rosťa Řepka je další ze sedmáků, který tak trochu podědil členství v redakci po starší sestře Anně. Píše s kamarádem Štěpánem technické stránky. Také rád sportuje, hraje basketbal a věnuje se lukostřelbě. Ve volnu cvičí svého psa nebo jezdí na kole.
Klárka Skáčiková, i ona je ze 7. třídy. Je tvůrkyní křížovek a různých her. I ona je členkou Čtyřlístku. Ráda sportuje, jezdí na kole a kolečkových bruslích a hraje míčové hry. Ve volném čase navštěvuje psí útulek.
Nikola Šimková patří mezi osmáky a v Sušence pracuje druhým rokem. Je autorkou kvízů a různých ztřeštěných žertíků. Baví ji psát povídky. Ve volném čase sportuje – hraje volejbal, plave. Ráda kreslí a vyrábí keramiku. Podniká zajímavé turistické výlety.
Katka Štěpánová je z 8. třídy a má za sebou dva roky práce. Ve škole má ráda chemii. Ve volném čase sportuje – plave a jezdí na kole. Má ráda knížky a také filmové horrory.
Štěpán Vala je spoluautorem technické stránky. V Sušence je ale všestranný, píše i povídky a reportáže. Je filatelistou a modelářem. Pokud má volno, chodí na procházky se svým psem, sportuje – hraje fotbal. Je hodně sčetlý, proto je pro redakci zdrojem mnoha informací. Jednou by možná chtěl být architektem.
Petra Vořechovská pracuje v Sušence již dva roky, do každého čísla píše povídky. I ona hezky maluje a pomáhá s výtvarnou stránkou. Chodí do výtvarného kroužku a vyrábí keramiku. Hraje na flétnu, ale nepohrdne ani různými sporty. Ve volnu ale nejraději chodí ven se psem.

Tisk Tisk | E-mail E-mail