Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Není nutné měnit svou adresu

Nesmyslné nařízení České pošty o změnách adres, které nebudou odpovídat trvalému bydlišti adresáta, ale jeho doručovací poště, nemusí obča-né dodržovat. Česká pošta je totiž ze zákona povinna doručit zásilku adresátovi i v případě, že adresa poštovní zásilky nebude odpovídat udanému vzoru.
Snaha „zvarnsdorfovat“ značnou část Šluknovského výběžku, podle které by obyvatelé vzdálených částí obcí, jako je například Vlčí hora v Krásné Lípě, Markéta nebo Horní Poustevna v Dolní Poustevně, Leopoldka nebo Hraběcí ve Velkém Šenově či Království, Rožany nebo Kunratice ve Šluknově a mnoho dalších, na své dopisy nepsali jméno své obce, ve které žijí, ale jednotné Varnsdorf 1, vzala za své ještě dříve, než mohla být uvedena do praxe.
Tento nápad totiž vzbudil značné pohoršení mezi obyvateli, ale i mezi starosty dotčených obcí, kteří začali v této věci urychleně jednat se zástupci telekomunikačního úřadu. Z jejich vyjádření vyplývá, že Česká pošta se tímto způsobem snažila zjednodušit systém třídění a rozvozu zásilek a je jen na dobré vůli občanů, budou-li chtít jí v tom pomoci navrhovaným způsobem. Pokud se však rozhodnou, že budou uvádět a psát adresy podle původního vzoru, nikdo je za to nemůže potrestat a ani nehrozí, že by zásilky nebyly doručovány.
Neexistuje tedy žádný důvod, aby občané okamžitě a povinně oznamovali úřadům, svým známým, obchodním partnerům a podobně změnu jejich adresy. Pokud se občan rozhodne, že bude svou adresu uvádět podle původního vzoru Josef Novák, Staré Hraběcí 25, 407 78 Velký Šenov, dojde mu zásilka stejně, jako když bude psát adresu po novém způsobu Josef Novák, Velký Šenov – Staré Hraběcí, 407 47 Varnsdorf. Záleží však na rozhodnutí každého jednotlivce, pro který způsob se rozhodne.

Tisk Tisk | E-mail E-mail