Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Děti ze Šluknovského výběžku prožily nádhernou sobotu

Děti ze Šluknovského výběžku se vydaly v sobotu 14. května s pracovnicemi Městského úřadu Rumburk, oddělení sociálně právní ochrany na jarní výlet. Bylo krásné počasí a cesta ubíhala bez nehod. Autobus řídil hodný a trpělivý pan Libotovský (fa Jeník, Varnsdorf). Díky sponzorům – prodejně Justy, samoobsluze pana Krále a řeznictví Patkolo – spořádaly děti dobrou svačinu a různé dobroty.
Historická středověká vesnice v Ostré u Lysé nad Labem přivítala děti vlídně a paní průvodkyně v historické říze nás vesničkou provedla. Děti viděly na vlastní oči, jak se ve středověku vyráběly provazy, papír, léky, mýdla a nádobí. Své umění jim předvedl dráteník. Zjistily, jak se ve středověku hrály kuželky a jak dopadli lapkové a kapsáři. V hodovní síni ochutnaly speciality středověké kuchyně. Potom si odběhly všechna řemesla vyzkoušet. Malí řemeslníci byli na své více či méně zdařilé výrobky velmi hrdí. Odvezli si zlato, které s velkým zaujetím sami narýžovali.
Cestou zpět si všichni od srdce zazpívali. Doma už zbylo rodičům jen vyprávět všechny zážitky a těšit se na další výlet.
Za oddělení SPO Květa Solarová

Tisk Tisk | E-mail E-mail