Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ústecký kraj podpoří kulturu a sport různými dotacemi

Ústecký kraj rozdělí v rámci různých dotací na podporu kultury 5,2 milionu korun. Největší část z této částky (2,9 milionu korun) rozdělí v rámci Programu podpory regionální kulturní a divadelní činnosti na rok 2005. Celkem krajští radní odsouhlasili dotace pro 25 projektů. Kromě toho doporučili Zastupitelstvu Ústeckého kraje podpořit dalších 23 projektů, jejichž výše buď přesahuje částku 200 tisíc korun, nebo jsou příjemcem dotace města či obce.
Částkou 100 tisíc korun budou podpořeny koncerty „Festivalového orchestru Petra Macka“ v Městských divadlech Most, Chomutov, Ústí nad Labem, Louny a Děčín v roce 2005 a stejnou částkou přispěje také na 19. ročník Letního hudebního festivalu „Čtverec“ v Dolní Poustevně. Shodou okolností o dotaci rozhodoval i krajský radní Šatník, který je zároveň členem kulturní komise Ústeckého kraje a jehož syn je hlavním organizátorem tohoto festivalu. Na Letní hudebně-divadelní happening v Letním kině v Ústí nad Labem KULT poskytne kraj dotaci 50 tisíc korun stejně jako na mezinárodní umělecký projekt „Kámen a lidé“ ve Vejprtech. Dále krajští radní doporučili Zastupitelstvu UK, aby schválilo dotaci 900 tisíc korun pro Severočeské divadlo opery a baletu v Ústí nad Labem, 800 tisíc pro Městské divadlo v Mostě a 300 tisíc na koncertní činnost Severočeské filharmonie Teplice v rámci kraje.
V letošním roce se podpory z krajského rozpočtu dočkají také regionální kulturní soutěže a přehlídky. Celkem na jejich podporu bude rozděleno 300 tisíc korun. Dotací 50 tisíc korun přispěje kraj na Libochovické divadelní léto a stejnou částkou podpoří i 2. ročník soutěže Tanec Ústí 05 a Klášterecké divadelní žně. O dalších dotací na soutěže organizované městy a obcemi pak na základě doporučení rady kraje rozhodne zastupitelstvo. Z jedenácti žádostí o dotaci zaslaných ze Šluknovského výběžku uspěly kromě „Čtverce“ jen další dvě. Těm byla dohromady poskytnuta částka 130 tisíc korun.
Dalších téměř sedm milionů korun rozdělovali krajští radní na sportovní aktivity v Ústeckém kraji, a to mezinárodního, republikového i krajského významu, včetně akcí pro zdravotně postižené, ale i na materiální a technické vybavení sportovišť. V rámci programu „Sport pro všechny“, do kterého se přihlásilo 61 žadatelů, byl podpořen například HC Děčín, litoměřický výcvikový tábor mládeže ve veslování, ústecké vodácko – turistické oddíly a další. Z osmi žádostí ze Šluknovského výběžku byla kladně vyřízena jen jedna a té bylo přiděleno 60 tisíc korun. Žádosti Rumburských o dotaci na rekonstrukci sektoru lehkoatletických disciplín na letním stadionu nebylo vyhověno.

Tisk Tisk | E-mail E-mail