Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Severní stopou – Mezinárodní turistický pochod

29. ročník – sobota 14. 5. 2005

tanecnice1 Pořadatelé: Klub českých turistů Dolní Poustevna ve spolupráci s Městem Dolní Poustevna a DAV-SBB Sebnitz
Termín: sobota 14. května 2005
Start: 7.30 – 10.15 hod. – turistická chata za hřištěm v Dolní Poustevně, 8.30 – 10.15 hod. – pro krátké trasy 3 km, 5 km, 8 km
Startovné: děti 15 Kč, dospělí 25 Kč
Trasy: 3 km – pro zdravotně postižené, 5 km, 8 km, 15 km, cyklo 10 km, 20 km – pouze po českém území • 10 km, 13 km, 18 km, 24 km, 28 km, 35 km, cyklo 25 km, 30 km, 40 km – přes Německo. Pro absolvování tras přes Německo je nutný cestovní pas nebo občanský průkaz.
Letošní Stopa nám připomene významné výročí – 100 let rozhledny Tanečnice. (Rozhledna byla slavnostně otevřena 28. května 1905). Tanečnice bude největší turistickou atrakcí Severní stopy. Bude možnost si zde též prohlédnout výstavu o historii rozhledny. Další turistické zajímavosti jsou v Sebnitzském lese. Jedná se o Hubertovu kapličku (Hubertskapelle), Vlčí kámen (Wolfstein) a Jelení kámen (Hirschstein).
Pro „Stopu“ bude využito hraničního přechodu v Dolní Poustevně a tří stálých hraničních stezek. Dále se počítá s jednorázovým otevřením hraničních stezek v Sebnitzském lese a u Wachbergu.
Nejkratší trasy vedou jen po české straně: 5 km – údolím vilémovského potoka (Charlotinno údolí) do Doliny a do cíle na Čtverec • 8 km – ještě k vilémovskému kostelíku a zpět na Čtverec • 15 km – po modré turistické značce až na Tanečnici a zpět s ostatními trasami na Čtverec.
Ostatní trasy zavedou účastníky přes Německo: 10 km – Sebnitzským lesem přes Hubertovu kapličku a Vlčí kámen, přes hranici, k vilémovskému kostelíku a do cíle na Čtverec • 13 km – nejkratší cestou na Tanečnici a s ostatními trasami na Čtverec • 18 km – Sebnitzským lesem přes Hubertovu kapličku, Vlčí kámen, Jelení kámen a Tanečnici • 24 km – Sebnitzským lesem jako 18 km, dále přes Kaiser-berg, Waldhaus, Tomášov a Tanečnici • 28 km – jako 24 km přes Kaiserberg, Waldhaus, Wachberg, Tomášov a Tanečnici • 35 km – jako 28 km přes Wachberg, rozhlednu Weifberg, Tomášov a Tanečnici.
Delší trasy zavedou účastníky na kopec Kaiserberg (s lyžařskými sjezdovkami), odkud je zajímavý výhled na Dolní Poustevnu. Nejdelší trasy vedou přes vyhlídkovou restauraci na Wachbergu a přes rozhlednu na Weifbergu, odkud jsou nádherné pohledy na Saské Švýcarsko.
Všechna zajímavá místa (kromě Sebnitzského lesa a Kaiserbergu) mohou absovovat také cyklisté.
Význačným poutním místem letošní Stopy je vilémovský kostelík. Pro děti budou na krátkých trasách (5 km, 8 km, 10 km) připraveny soutěže o bonbóny.
Cíl: Na ČTVERCI v Dolní Poustevně. Každý obdrží barevný pamětní list a upomínkový suvenýr z keramiky. Odměna pro 3 nejmladší a 3 nejstarší účastníky. Prodej občerstvení, country hudba. Výstava o historii Severní stopy. (Loňská účast – 1400 účastníků.) Podrobnější informace naleznete v propozicích „Severní stopou 2005“. Propozice jsou zveřejněny též na www.severnistopou.cz. Informace obdržíte i přes e-mail: leksa@centro-flor.cz.
Ing. Jaroslav Leksa 
předseda KČT Dolní Poustevna

Tisk Tisk | E-mail E-mail