Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ohlédnutí za Děčínským skřivánkem

Každoročně se žáci ZŠ Tyršova zúčastňují pěvecké soutěže Děčínský skřivánek a s potěšením můžeme konstatovat, že jejich výkony vždy patřily mezi nejlepší.
Také letos si naše děvčata vedla nad-míru znamenitě. Již v městském kole si svým velice pěkným vystoupením zajistily postup do regionálního kola v Děčíně. Mezi soutěžícími však nenašly konkurenci a ve všech třech kategoriích obsadily mety nejvyšší.
Mimořádný úspěch mělo vystoupení Terezky Knapové, žákyně 9.A. Píseň „Ty bechyňské zvony“ za klavírního doprovodu Jany Honců a píseň „Čí jsou to koníčky“ bez doprovodu zazpívala tak čistě a emotivně, že porota nakonec rozhodla o postupu Terezky do celostátní soutěže, která se uskuteční v Karlových Varech.
Každý úspěch je ale podložen mravenčí a dlouhodobou prací, sebevětší talent zůstane skryt, pokud nebude objeven a rozvíjen. A právě paní učitelce Mgr. Ivetě Vondráčkové se podařilo v dětech probudit zájem o zpěv. Její zásluhou se proměnily hodiny zpěvu v jeden veliký koncert.
Závěrem bych chtěla poděkovat všem soutěžícím a paní učitelce Mgr. I. Vondráčkové za vzornou reprezentaci naší školy.

Umístění žáků ZŠ Tyršova
1. kategorie: DUO – 3. místo Veronika Šálková, Barbora Fohlová • 2. kategorie: SÓLO – 2. místo Klára Berčíková; DUO – 1. místo K. Berčíková, Veronika Dohnalová; 2. místo Michaela Ryšavá, Markéta Hýblová; TRIO – 1. místo Lucie Suchomanová, Jana Pščolková, Monika Mocová • 3. kategorie: SÓLO – 1. místo Tereza Knapová (postup do celonárodní soutěže); DUO – 1. místo Tereza Knapová, Jana Iljuková; TRIO – 1. místo Tereza Knapová, Jana Iljuková, Nguyen Thuy Linh.

Tisk Tisk | E-mail E-mail