Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nobilis Tilia, to je příroda, zdraví, vůně a slunce

Při projíždění Vlčí horou vás zaujme na první pohled upoutávka na okraji silnice, na níž je napsáno: „Centrum aromaterapie“.

Hlavní činností tohoto centra je výroba přírodní kosmetiky a základními surovinami těchto produktů jsou éterické oleje a panenské rostlinné oleje. Za určitých předpokladů je možné z těchto klenotů přírody připravovat smyslné balzámy těla a duše. Slouží nejen k šetrnému ošetřování pokožky, ale vyznačují se i léčivými vlastnostmi. Chráněný symbol NOBILIS TILIA je dnes znám na celém území České republiky, ale i v Anglii, Francii nebo též na Tchajwanu.
Dokonalému produktu předchází dlouhá historie, doba, po kterou se společnost formovala do dnešní podoby.
Zakladatel společnosti Zbyněk Šedivý již v roce 1994 v pronajatých prostorách domu služeb v Krásné Lípě společně se svým bratrem Ludvíkem a laborantkou Ivou Novákovou „zasadil stromek“, ze kterého je dnes košatá lípa. Zřídil zde první laboratoř s nejnutnějším zázemím a pouť „mastičkářů a kořenářů“ mohla začít. A byla úspěšná. K sestavování kompozic originálních receptur byli pozváni významní bylináři, lékaři a chemici. Cesty zakladatele do kolébky kosmetiky a aromaterapie, do jižní Francie, pomohly ke kontaktům s nejlepšími odborníky a k výběru těch nejkvalitnějších surovin. Cílem dlouhého hledání bylo vytvořit sehraný tým lidských rukou, které rostlinky v lásce a pokoře provázejí od zasazení semínka, přes sklizeň a zpracování, až po ty, jež zabalí produkty a pošlou je těm, kterým pomáhají.
Kosmetiku NOBILIS TILIA dnes využívají desítky kosmetických salonů. Kosmetická aromaterapie je jako dokonalé kosmetické „řemeslo“ poněkud náročná. Je potřeba studovat bylinky, zkoušet a přemýšlet. Námaha kosmetiček však stojí za to. Aromaterapeutické ošetření je však naprosto jedinečné. Žádná látka totiž nedokáže tak dokonale ovlivňovat naši psychiku jako éterický olej. To je dáno přirozeně tím, že se člověk a tato vonná látka potkávají na planetě Zemi již miliony let. Jeden pro druhého jsou neoddělitelnou součástí. Je rozdíl mezi parfémem a vonným éterickým olejem. Parfém, byť rafinovaně sestavený, vznikl dílem mistra parfémáře v jeho laboratoři. Éterický olej rostliny vznikl v laboratoři přírody dílem mistra Stvořitele. A protože i člověk je ze stejného těsta, mají k sobě blízko.
Pokud přijdete do kosmetiky, kde se „umí“ a mají tam dobrou aromaterapeutickou kosmetiku, pak již nezbývá než se oddat pečlivému a láskyplnému ošetřování pokožky a voňavé relaxaci. Kosmetice NOBILIS TILIA je vlastní velmi citlivý přístup, který umožňuje optimálně analyzovat kvalitu pleti a v průběhu pěstícího programu provést i pečlivou diagnostiku, na základě které stanovíme kosmetický postup dokonale přizpůsobený individuálním potřebám klientů. Nejedná se tedy o pouhé kosmetické ošetření, ale o systém, kterým lze kosmetickou péčí založenou na účincích éterických olejů podpořit ozdravující energii organizmu. Speciální techniky masáží přispívají k celkovému uvolnění, který umožňuje stav hluboké relaxace a obnovu energetické rovnováhy.
Specifika kosmetických produktů Nobilis Tilia jsou podpořena významnými prvky. Používání surovin s mezinárodním certifikátem (BIO). Odmítání živočišných surovin a pokusů na zvířatech. Zaměření na výrobu bez konzervačních a syntetických látek. Výsadní výroba kosmetických produktů Pí-technologií. Tyto a řada dalších předností řadí tuto kosmetiku na špičku přírodních výrobků svého druhu. Aromaterapeutická péče o pleť představuje přírodu ve své nejčistší podobě. Esenciální oleje jsou samou podstatou rostliny a účinné látky jsou až stonásobně koncentrovány. Přitom zůstávají 100% přírodní a stávají se ultraúčinnými a ultrasilnými svými účinky na zdraví, pokožku a psychiku. Tyto vzácné esence mají tonizační, čistící, zjemňující a hojivé účinky na pokožku. Speciální způsob masáže Nobili Tila je dokonalým rituálem uvolnění a odpočinku i při základním kosmetickém ošetření. Abychom prodloužili celkové uvolnění, přidáváme k obvyklé péči masáže rukou, prsou, nohou i celého těla se speciálními postupy na ošetření problémových partií dle přání klienta.
Blahodárné účinky masáže vonnými oleji jsou známy již tisíce let a v dnešní době je znovu objevujeme. Při aromamasáži jsme zvolna uvedeni do stavu hluboké relaxace, kdy organismus dostává novou příležitost k regeneraci a fyzické a duševní pochody se harmonizují. Stává se z nás nový člověk, který se dokáže lépe vyrovnat se stresem i s dávno zapomenutými bolestmi. Masáž zbavuje únavy a napětí, předchází některým onemocněním a pomáhá léčit jiná. Díky bioaktivitě éterických olejů je účinnější něž jakákoliv jiná masáž, uvolňuje a posiluje i tělo i mysl. Vysoce účinné éterické oleje pronikají během masáže pokožkou do těla a zároveň se inhalují. Prostřednictvím čichových nervů působí na limbický systém mozku – jednu z nejzákladnějších oblastí vědomí.
Přestože jsou éterické oleje nástroji jemné terapie, mají sílu zasáhnout hluboko do psychiky a tak uvolnit mysl a pozvednout ducha. Hana Soukupová a Zbyněk Šedivý

Tisk Tisk | E-mail E-mail