Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jeden obyčejný dubnový týden

Škola, to není jen učení a psaní domácích úkolů, ale také spousta nejrůznějších aktivit, které přinášejí dětem radost a rozvíjejí jejich zájmy.
Předposlední dubnový týden byl událostmi nabitý. Významný životní krok udělali žáci hned v pondělí. Přijímací zkoušky potvrdily jejich připravenost k dalšímu studiu a cesta k vysněnému cíli se otevřela.
Další akce pro žáky devátých tříd už proběhla v klidu a bez nervozity. Beseda s příslušníkem Městské policie v Rumburku panem P. Markem se zaměřila především na drogovou problematiku. Poznatky, které si děti odnesly, jistě prohloubily jejich znalosti o škodlivosti a nebezpečnosti drog.
Ani žáci nižších tříd nezůstali stranou. Pro ně byla připravena beseda s kronikářkou města paní M. Zíbnerovou. Všetečné otázky dětí ohledně historie i současnosti města paní Zíbnerová s přehledem zvládla a na každou podala vyčerpávající odpověď. Zajímavé bylo i listování v městské kronice, v níž děti chtěly hlavně vidět podpisy našich významných státníků.
Takovou třešničkou na dortu byl Jarní koncert, který se uskutečnil ve čtvrtek 21. dubna. Všichni jeho návštěvníci se mohli přesvědčit o vysoké umělecké kvalitě obou dětských pěveckých sborů ze Základní školy Tyršova. Pod vedením sbormistryně Mgr. Ivety Vondráčkové svá vystoupení posunují umělecky stále výš a výš.
Také na poli sportovním jsme nezaháleli a řada ocenění je toho důkazem. Radost nám dělají hlavně hoši, kteří stabilně podávají vynikající výkony a pro ostatní družstva jsou vždy nebezpečnými konkurenty. Výsledky v soutěži Šluknovská liga jsou toho důkazem.
To byl jen neúplný výčet aktivit, které přinesl jeden dubnový týden.

Tisk Tisk | E-mail E-mail