Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Češi a Němci se učili jazyku svých sousedů

O prvním dubnovém víkendu se uskutečnil osmý netradiční jazykový kurz pro čtyři desítky účastníků z české i německé strany hranice. Ve Šluknovském výběžku ho po dva víkendy za sebou pořádala Společnost pro trvale udržitelný rozvoj Šluknovska (TUR) z Lipové a Spolek pro rozvoj regionu „Horní Mandava/prameny Sprévy“ z Eibau.
Stálí i noví zájemci o výuku německého a českého jazyka se setkali v rekreačním středisku HOPO v Horním Podluží. „Čekala je výuka v malých skupinkách pro začátečníky a pokročilé. Nenásilnou formou si díky zkušeným lektorům rozšířili znalost jazyka svých sousedů. Kromě výuky byl připraven i kulturní program a společný výlet. Mimo jiné jsme zavítali na výstavu Za chrámy zbořené v krásnolipském informačním středisku a prohlédli si zříceninu hradu Tolštejn,“přibližuje program jarního kurzu Libuše Hlinková, předsedkyně Společnosti TUR.
Neobvyklé česko-německé jazykové kurzy pořádá Společnost TUR dvakrát ročně od roku 2001. Jejich cílem je překonat vlastní obavy a získat přátele na obou stranách hranice. Česko–německý jazykový kurz se bude pro všechny zájemce z obou stran hranice opakovat v říjnu a v listopadu letošního roku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail