Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Perlička od sousedů

Německo chystá vězení „třetího věku“

Německo chystá speciální vězení pro seniory. Jak stárne populace, zvyšuje se také věk delikventů, kteří trpí nejrůznějšími neduhy stáří. První vězení třetího věku má proto být otevřeno v Dolním Sasku, napsal francouzský magazín Courrier International.
Například před několika týdny zadržela německá policie trojici lupičů ve věku 63, 72 a 74 let. Muži již za sebou měli třicetiletou „kariéru“ a na svém kontě krádeže za půl druhého milionu eur. V Berlíně policie vyslýchala pětasedmdesátiletou ženu, specialistku na vykrádání bankomatů.
Počet kriminálníků starších 60 let se od roku 1995 zvýšil o 28 procent. Jen v Dolním Sasku se soudy nyní zabývají 8000 případy, v nichž figurují viníci starší 60 let. „Vězení pro staroušky“, jak káznici překřtil tisk, se údajně bude starat o seniory, které už ani tak nezajímá znovuzačlenění do společnosti jako artritida nebo inkontinence. I když projekt ještě neschválil zemský parlament, výstavba zařízení nedaleko Hannoveru za 12 milionů eur je prý skoro hotovou věcí.
Cely budou oproti běžným vězením uzpůsobeny pro vozíčkáře. Budou rovněž vybaveny naslouchadly pro nedoslýchavé, aby i ti mohli sledovat hlášení místního rozhlasu. Namísto tělocvičny bude v káznici termální bazén s mořskou vodou a místnost pro fyzioterapeuty. U postelí a toalet budou rampy. Na vězně bude 24 hodin dohlížet zdravotní personál. Vězení přijme muže i ženy, kteří ale budou v oddělených traktech.
zdroj čtk

Tisk Tisk | E-mail E-mail