Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
| 15. 5. 2005 | Nezařazené

I letos může pomáhat opravdu každý

Ve dnech 22. – 23. března 2005 proběhne na více než sto dvaceti místech České republiky již počtvrté velikonoční sbírka pořádaná humanitární organizací ADRA. Tradičním mottem sbírky je věta „Pomáhat může každý“ a výtěžek je určen na realizaci projektů v sociální a humanitární oblasti doma i v zahraničí.
V loňském roce dobrovolní spolupracovníci, většinou z řad studentů našich středních a základních škol, vybrali 3.436.674 Kč. Shromážděná částka byla použita na pomoc uprchlíkům v Srbsku, sociálně slabým skupinám na Ukrajině, na financování zdravotnického materiálu a vybavení pojízdné zubní ambulance působící od loňského května v Moldávii, na podporu psychosociální pomoci obětem teroristického útoku v Beslanu, na rozvojové projekty drobných podnikatelů a opravu domů válečných vdov v Bosně. Ze sbírky byl také podpořen projekt s názvem „Adopce v balíčku“ určený dětem ze sociálně slabých rodin v národnostně smíšených bosenských městech Tešanj, Doboj a Teslič.
V letošním roce bude výtěžek veřejné sbírky rozdělen na tři díly. První část peněz bude věnována na podporu projektů v sociální oblasti v regionech České republiky. Druhá část přispěje na pokračování zdařilých projektů v zemích bývalé Jugoslávie, v Albánii, Moldávii a na Ukrajině. Přibudou k nim i nově připravované projekty v Kambodži. S třetí částí peněz bude pamatováno na první pomoc v nepředvídaných událostech, jakými jsou přírodní katastrofy a válečné konflikty.
Sbírka proběhne také zde v Rumburku, a to opět díky ochotě vedení, profesorů a studentů rumburského gymnázia. Studenti budou procházet ulicemi města s pokladničkami označenými logem ADRA, které budou zapečetěné Městským úřadem Rumburk. Jako upomínku obdrží každý dárce, který věnuje alespoň 20 Kč, visačku v podobě barevného plastového domečku – symbolu sbírky.
Pracovníci humanitární organizace ADRA si velmi váží všech drobných přispěvatelů a podporovatelů její práce a jsou si vědomi, že bez jejich praktických projevů důvěry by těžko mohli pomoci uskutečnit některé projekty.

RNDr. Beatrice Patzeltová, Ph.D.
dobrovolná spolupracovnice o.s.ADRA

Tisk Tisk | E-mail E-mail