Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ve Šluknově se bojovalo o olympijské medaile

Střední lesnická škola ve Šluknově pořádala již 4. ročník Ekologické olympiády pro žáky 8. a 9. ročníků základních škol. Soutěže se zúčastnilo 13 družstev z 8 škol – Neratovic, Ústí n. L., Cvikova, Chrastavy, Šluknova, Krásné Lípy, Velkého Šenova a Jiříkova. Soutěž byla slavnostně zahájena 12. listopadu v jídelně SLŠ tajemníkem ministra životního prostředí Mgr. Vondroušem, který přítomným vyřídil pozdrav ministra životního prostředí RNDr. Libora Ambrozka, a starostou Šluknova Ing. Kořínkem spolu s ředitelem SLŠ PhDr. Janouškem.
Páteční soutěžní odpoledne bylo vyhra-zeno teoretické části soutěže a soutěžící prověřili své znalosti zpracováním testu o 60 otázkách, který sestavil žák 4. ročníku ekologie Václav Dvořák.
Ve večerním programu je Ing. Bauer z CHKO Labské pískovce zaujal poutavou přednáškou s diapozitivy o květeně tohoto nádherného koutu přírody. Sobotní program byl zahájen již v 8.00 hodin praktickou zkouškou. Soutěžícím bylo předloženo přibližně 50 exemplářů bylin, dřevin, minerálů, hmyzu a živočichů a jejich úkolem bylo určit jejich jména, druhy apod. Součástí zkoušky byly i jednoduché práce v chemické laboratoři.
Za odměnu soutěžící zhlédli praktickou ukázku sokolnictví v terénu, která měla velký ohlas. Sokolnický kroužek, který je přístupný i žákům jiných škol, vede absolvent a dnes i zaměstnanec školy Jan Brož.
Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo až po obědě. Na prvních dvou místech se již tradičně umístila obě družstva ZŠ El. Krásnohorské z Ústí nad Labem, třetí byli žáci ZŠ Šluknov. Velice mile překvapili žáci ZŠ Neratovice, kteří při své historicky první účasti obsadili 4. – 5. místo zároveň s druhým týmem ze Šluknova. Další družstvo Neratovic bylo šesté.
Pořadatele nejvíce mrzelo trvalé odmítání účasti na této akci ze strany obou rumburských ZŠ. Zatím se nezúčastnily ani jedné Ekologické olympiády. Bojí se snad porovnání? Přitom, podle pořadatelů, přicházejí právě z těchto škol jedni z nejkvalitnějších žáků.
Soutěž organizovala a zajišťovala Střední lesnická škola Šluknov s pomocí vedení SLŠ o.p.s. a s vydatnou podporou sponzorů, kterým patří dík. Jedná se hlavně o města Šluknov, Rumburk a Velký Šenov. Hlavním sponzorem byl tradičně Plaston s.r.o. CZ, významně pomohlo MŽP a Uniles, a.s.

Tisk Tisk | E-mail E-mail