Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Česko – slovinský jazzový večer

Zpěvák a kytarista Paul Batto Jr., rodák ze slovinské Lublaně, od 80. let střídavě žije, cestuje a účinkuje v různých státech Evropy a koncertuje s různými formacemi. V České republice se už představil s kapelou THE RIVERSIDE BLUES BAND, s níž se dvakrát objevil v České televizi – Reduta, Praha a Stará pekárna, Brno.
S tímto jazz-bluesovým triem se uvedl publiku v našem regionu v příjemném květnovém koncertu v Domě kultury v Rumburku.
Od října letošního roku koncertuje tentokrát v doprovodu českého pianisty Františka Jeníka, absolventa Pražské státní konzervatoře – obor skladba. Tento klavírista působí se svým vlastním triem na pražské jazzové scéně a jako host participuje i v mnoha dalších hudebních projektech.
Protože se Dům kultury v Rumburku generálně rekonstruuje a koncert byl připravován a sjednáván mnohem dřív, než byla tato přestavba zahájena i s ohledem na to, že klavíry DK jsou momentálně deponovány v ZUŠ Rumburk, jako jediný vhodný koncertní prostor s dobrým klavírem byla zvolena aula Gymnázia v Rumburku. I díky laskavé vstřícnosti vedení gymnázia si tak budou moci příznivci jazzu přijít na své.
DK je všechny srdečně zve do auly Gymnázia v Rumburku v úterý 30. 11. v 19.00 hodin.

Tisk Tisk | E-mail E-mail