Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rekonstrukce křižovatky za pouhé tři měsíce

Starosta Krásné Lípy Zbyněk Linhart přestřihl ve čtvrtek 21. října slavnostně pásku při příležitosti předání dokončené stavby křižovatky silnic II/263 a II/265 v Krásné Lípě a oficiálně na této komunikaci zahájil provoz. Slavnosti se kromě zástupců stavebních firem, které se na akci podílely, zúčastnil i krajský zastupitel Darek Šváb, jako zástupce místohejtmana Jaroslava Foldyny, a krajský zastupitel Robert Šatník. Oba pánové poté společně na křižovatce zasadili památeční jabloň.
„Jednou z priorit Ústeckého kraje je oprava a rekonstrukce silnic II. a III. třídy,“ řekl ve svém projevu Darek Šváb. „Šluknovsko bylo dlouho opomíjenou oblastí, ale již dnes můžeme být spokojeni. Jen v tomto roce kraj na opravy silnic vyčlenil 120 milionů korun a z toho na Šluknovsko šla celá jedna třetina, tedy 40 milionů. Také se zde potvrzuje to, že kvalitní spolupráce dvou samospráv, města a kraje, je prospěšná pro obě strany.“
Finančně se na opravě křižovatky podílel Ústecký kraj částkou 1,9 milionu korun, a město, jehož podíl činil 1,6 milionu. Rekonstrukci, která probíhala v měsících červenec až říjen tohoto roku, provedly firmy SaM Silnice a Mosty Děčín a Varnsdorf. Nově řešená odbočka na Rumburk a Studánku povede k bezpečnějšímu a plynulejšímu provozu, zároveň zde byly vybudovány nové části chodníků a u těch stávajících byla provedena nová zádlažba. Kromě toho bylo před budovou městského úřadu vybudováno několik parkovacích míst a nová parková zeleň. Estetický dojem parkových úprav podtrhuje v centru křižovatky umístěná skulptura uměleckého řezbáře a sochaře Jana Eduarda Španihela, vyřezaná z jednoho kusu dřeva s názvem „Chrám anděla“.
Tisk Tisk | E-mail E-mail