Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

O dětském hřišti na Podhájí ještě není rozhodnuto

Dopis dětí z Podhájí zastupitelům města Rumburka, ve kterém žádaly o vybudování dětského hřiště, v koši neskončil. Zastupitelé se shodli na tom, že je nutné dětem v tomto případě vyhovět a uložili místostarostovi Radku Englovi, aby v tomto směru jednal s SBDO Průkopník, které je majitelem domů na sídlišti Podhájí, o možné spolupráci a spolufinancování při vybudování hřiště.
Jednal jsem s předsedou SBDO Průkopník panem Marešem a ten mi sdělil, že již dříve družstvo podalo žádost do programu „Duhová hřiště“ vyhlášeného společností ČEZ. Ta je ochotna na své náklady vybudovat v dané lokalitě dětské hřiště, a to za jediné podmínky. Že zde bude mít viditelně vystavenou ceduli se svým logem. Firma by do výstavby hřiště investovala necelý milion korun, za který by kromě terénních úprav pořídila i základní vybavení, jako jsou houpačky, prolézačky a klouzačky pro nejmenší,“ vysvětluje místostarosta Radek Engl.
V současné době místostarosta Engl jedná s předsedou SBDO Marešem i o možnosti, že by společnost ČEZ žádosti SBDO Průkopník nevyhověla. „Pokud by hřiště nevybudoval ČEZ, vybuduje ho město Rumburk za finančního přispění SBDO Průkopník samo. Našim dětem jsme to slíbili, tak to musíme splnit. Chtěli bychom, aby si již v příštím roce měly kde hrát.“
Tisk Tisk | E-mail E-mail