Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kraj přispěje obcím na dopravu více než třinácti miliony korun

Ještě v tomto roce Ústecký kraj pomůže obcím financovat rozsah základní dopravní obslužnosti. Rozhodlo o tom Zastupitelstvo Ústeckého kraje a kraj tak finančně výrazně pomůže celkem 153 obcím, mezi které bude rozdělena částka 13 412 000 korun. Jde o finance, které uvolnila vláda pro posílení příspěvku na dopravní obslužnost v autobusové dopravě pro rok 2004. Kraj tak u dopravců uhradí ztrátu, kterou by jinak v rámci své ostatní dopravní obslužnosti hradily obce.
„Jde o převedení financování významné části dopravy, objednávané a placené obcemi, do financování základní dopravní obslužnosti objednané a hrazené Ústeckým krajem. Obcím, které objednávají dopravu a které tuto skutečnost krajskému úřadu na jeho žádost ze dne 19. 3. 2004 sdělily, je podíl na „dotaci“ vypočten klíčem dle počtu obyvatel,“ upřesnil Jaroslav Foldyna, náměstek hejtmana odpovědný za dopravu.
Na Šluknovsku tento příspěvek nyní míří do pokladen Dolní Poustevny, Jiříkova, Krásné Lípy, Lipové, Mikulášovic, Rumburku, Starých Křečan a Velkého Šenova.

Tisk Tisk | E-mail E-mail