Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Školní časopis „Sušená sušenka“ slaví v letošním roce již čtvrté narozeniny

Opravdu, školní časopis „Sušená sušenka“, který vydávají žáci ze ZŠ U Nemocnice, už začal čtvrtý rok své existence.
Narodil se jako nápad žaček tehdejší 7. třídy 28. 4. 2001. Původně šlo víc o legraci než o vážné psaní novin. První podnět vyšel od Katky Bláhové, která jej okoukla z televize a tolik se ají zalíbil, že se rozhodla realizovat ho na škole. Původní záměr byl sponzorovat psí útulek v Rumburku. Později přišel i nápad posílat peníze na Fond ohrožených dětí, ale všeobecná nedůvěra v různé fondy vedla k tomu, že ase dívky po poradě s panem ředitelem rozhodly pro spolupráci s Dětským domovem v Rumburku.
První vydání byla psaná ručně a kopírovaná s pomocí maminek. Později se podařilo získat na svou stranu i pedagogický dozor, který jim s psaním a vydáváním pomáhal. Dva roky pracovala redakční rada ve složení Káťa Bláhová, Renata Kopecká, Lucka Marková, Káťa Stejskalová, Zuzka Bušová , Týna Vítová a Anča Řepková. Dnes jsou ze všech již středoškolačky ve druhých ročnících. Své žezlo předaly tehdejším sedmačkám Katce Štěpánové, Radce Mackové, Nice Šimkové a Petře Vořechovské.
První korunky se sešly již v červnu 2001, stačily tak na pytel krmení pro psy. Pak se stalo tradicí, že „Sušenka“ obdarovává děti z dětského domova a pejsky vždy na Vánoce, na Velikonoce a před prázdninami. Obyvatelé dětského domova tak od čtenářů časopisu již dostali hračky, „nářadí“ na pískoviště, potřeby pro malování a o Velikonocích sladkosti. U pejsků to je jednoduché, plný pytel granulí udělá radost všem.
Sušenka získala již i sponzory, pravidelně jí přispívá firma Elsec pana Branseho, samolepky dostala od pana R. Jarolíma, několikrát přispěla i firma Bušo – Žebro.
Během tří let práce „Sušenka“ vydělala pro potřebné víc jak 10 000 Kč.
V letošním školním roce oslaví časopis čtvrté narozeniny. Je to jen důkazem toho, že mládež možná zlobí a je anarchistická, ale když je potřeba, také umí odvést kus poctivé práce.

Tisk Tisk | E-mail E-mail