Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nocování ve škole

autor: Mgr. Lenka Richterová

K závěru školního roku na ZŠ V. Kováře patří již neodmyslitelně nocování ve škole. Letos jsme spali již podeváté. Děti se celý týden připravovaly a těšily na pátek 25. června, kdy měla akce propuknout.

Program zahájil sboreček Zpěváček, děti z kroužku aerobiku předvedly sestavu na píseň M. Davida a děvčata Z. Radová a M. Oberreiterová to rozbalila při ukázce moderního tance.

Slza vždy ukápne při loučení – letos jsme měli dokonce dvě. Rozloučili jsme se s paní školnicí Janou Kretschmerovou, která odchází do důchodu, a my bychom jí chtěli ještě jednou poděkovat za bedlivé střežení naší školy a popřát jí hodně krásných let. Další loučení bylo s pátou třídou. Se svou třídní učitelkou J. Vlčkovou si páťáci připravili zpěv třídní hymny. Potom nastalo rozdávání dárků, děkování a vřelá přání.

Když začaly soutěže, školní zahrada se naplnila dětmi. Za snahu byl odměněn každý drobnými cenami, za které touto cestou děkujeme rodičům. Velkou měrou na ceny přispěly i děti, které se zúčastnily sběru kaštanů a žaludů. Na školním hřišti zaplál táborák a začal večerní program, který zpestřila svým vystoupením skupina historického šermu Akvilo. Děti se rozloučily se svými rodiči a šup do spacáků.

Děkujeme všem, kteří se na přípravě letošního nocování podíleli.

Tisk Tisk | E-mail E-mail