Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

18. Čtverec

autor: gdo

A kvalita zůstává. Na původním místě, na Čtverci v Dolní Poustevně, a se stejnou ideou se první víkend v srpnu koná již 18. ročník stále oblíbenější a navštěvovanější přehlídky hudebních rockových kapel a nejen jich – rockový Čtverec. Letos se na pódiu budou, stejně jako v roce 2003, potkávat regionální kapely s festivalovými taháky, punkeři, metalisti, alternativci, folkaři i bluesmani.

Hard Night, páteční večer plný rocku, punku, HC a metalu bude patřit punkové legendě E!E, metalovému Debustrolu, německým rockerům Zombie Joe and The Dustbowlers a křehce drsné Evě Loft. Vrcholem večera bude kapela Blue Effect.

Sobota s názvem FreeMusic Day nabídne spektrum žánrů, do něhož se vejde leccos z alternativní hudby, world music, reggaeska i rocku. Uvidíme a uslyšíme například varnsdorfský Standartní kompot, Neřesti z Rumburka nebo Annie«s Trip ze severní Moravy, kteří si libují v hendrixovských bluesrockových náladách, podobně jako další vystupující kapela Votchi. Lahůdkou sobotní večera budou Houpací koně, hvězdy ústecké rockové scény a kroměřížské kvarteto Nšo Či. Český punk bude reprezentovat kapela Gnu a její kolegové Naquei Manou. To, co hrají, se na západ od našich hranic označuje za lo-fi (opak hi – fi) a tyto kapely si v tomto stylu záměrně libují.

Těšit se můžeme především na veterány české nové vlny a průkopníky reggae-ska v tehdejším Československu – kultovní Krásné nové stroje. Českou alternativní scénu bude reprezentovat skupina se jménem evokujícím sen každé druhé socialistické rodiny – Trabant, jejíž koncerty bývají beznadějně vyprodané. Směsku bigbítu, městského folklóru a balkánské dechovky, originálně nazvanou dechno, exportují i za hranice České republiky. Mňága a Žďorp doplní rockovou českou elitu. Excelentními hosty sobotní noci budou The Plastic People of the Universe, polští Zlodzieje Glow a úplný závěr festivalu bude patřit kapele s bizarním názvem Monty Pičusův létající pes.

www.czechmedia.cz/ctverec.cz
www.luzickeprehledy.cz  www.FreeMusic.cz

Tisk Tisk | E-mail E-mail