Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tenhle Rumburk, ten to válí, ten vám jich tam nakutálí

autor: gdo

Rumburští fotbalisté slaví fantastický úspěch – postup mužů z I. A třídy do krajského přeboru po dlouhých šestnácti letech a starších žáků do téže soutěže po ještě delších dvaceti letech. Rozhodlo o tom 25. kolo I. A třídy, kdy bylo na základě sobotních výsledků soupeřů již jasné, že krajský přebor rumburským neunikne.

Následná radost byla veliká a oslavy trvaly dvě po sobě následující soboty. Součástí oslav bylo i vyplacení sázky místopředsedou fotbalového klubu Petrem Pilkem. Ten kdysi prohlásil, že když muži postoupí do krajského přeboru, mohou ho pak ostříhat dohola. A to se také stalo.

A komu za úspěch poděkovat? „Těch, kteří mají svůj podíl na úspěchu rumburského fotbalu, je hned několik. Je to město Rumburk, které nás podporuje, dále hlavní sponzor, vedoucí mužstev, trenéři a další lidé, kteří se ve prospěch našeho fotbalu angažují,“ vypočítává místopředseda klubu Petr Pilko.

Úspěch rumburských fotbalistů ocenil i starosta města Ing. Jaroslav Sykáček, který jim přišel poblahopřát a poděkovat za dobrou reprezentaci města.

A jaké plány mají Rumburští do budoucna? „V současné době jsou všechna naše mužstva, od těch nejmenších osmiletých hráčů až po muže, v nejvyšší krajské soutěži – v krajském přeboru. Naším cílem tedy je udržet se zde a obstát se ctí. Zbytek záleží na tom, jestli se nám podaří sehnat ekonomicky silného partnera, který by další rozvoj našeho fotbalu umožnil. Pak budeme moci přemýšlet o tom, co bychom chtěli dál a jak toho dosáhnout,“ vysvětluje místopředseda klubu.

Pomohou našim hráčům v krajské soutěži nové posily? Petr Pilko k tomu dodává: „Všechny diskuze na toto téma teprve probíhají. V těchto dnech končí všechny fotbalové soutěže a teprve nyní je vhodná doba na jednání. Ale již některé posily do našich týmů máme rozjednané.“

A co je ještě k dobré a pohodlné práci rumburských fotbalistů zapotřebí? „Potřebovali bychom ještě jednu tréninkovou plochu,“ stýská si Petr Pilko. „Podmínky, které pro trénink nyní máme, jsou nevyhovující. Možným řešením by bylo vybudování umělé trávy místo škvárového hřiště.“

Tisk Tisk | E-mail E-mail