Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hasičský den – 29. května 2004

autor: NT

Den plný událostí byl přichystán na poslední květnovou sobotu. V půl desáté dopoledne se městem rozezvučely sirény oznamující mimořádnou událost. Tentokráte se jednalo o plánovaný požár hotelu Lužan v Rumburku, který zavinila poškozená klimatizace, s evakuací hotelových hostů. Cvičení mělo za úkol ověřit součinnost složek integrovaného záchranného systému ve spolupráci s Policií ČR a Městskou policií Rumburk při zajištění uzavření místa zásahu, rychlou záchrannou službou při předání a ošetření evakuovaných osob z objektu. Zásahu se účastnily profesionální (Šluknov, Varnsdorf) i dobrovolné (Jiříkov, Rumburk) jednotky požární ochrany. Hasiči byla provedena evakuace osob za pomoci výškové techniky, nosítek a vyváděcích dýchacích přístrojů. Simulovaný požár byl uhašen pomocí požární zásahové techniky.

Následovala ukázka použití ručních hasicích přístrojů společně s vysvětlením, který je k čemu dobrý a proč. Z řad přihlížejících dětí byli vybráni dobrovolníci, kteří si (oblečeni jako opravdoví hasiči) vyzkoušeli práci s hasicím přístrojem. Současné i budoucí hospodyňky (a nejenom ony) byly poučeny o situaci, jež může nastat, když se pokus o kulinářské umění změní v otevřený oheň v důsledku rozhoření se oleje na pánvi.

Na svůj velký okamžik čekali také nejmenší členové oddílu mladých hasičů. I pro ně bylo připraveno vyhlášení poplachu, mimořádnou událostí se stal požár cvičného objektu z lepenky a latěk umístěný na ploše náměstí. Skutečný oheň byl pro krátké době zneškodněn třemi útočnými proudy C. Jeden z proudů krom neposedných plamenů „osvěžil“ i přihlížející diváky.

SDH Rumburk děkuje všem posádkám hasičských vozů, zdravotníkům a policistům i dalším spřízněným duším, bez jejichž pomoci a náklonnosti by bylo obtížné tuto akci uskutečnit.

Tisk Tisk | E-mail E-mail