Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Rumburku se rodí více kluků než holčiček

autor: Marcela Řehořková

Od začátku letošního roku přišlo na svět v Lužické nemocnici v Rumburku již téměř 190 miminek, což je vzhledem k loňskému roku nárůst téměř o 15 %. Vypadá to, že po stagnaci porodnosti ve Šluknovském výběžku v posledních letech mají mladé rodiny opět větší touhu přivádět své děti na svět.

„Na rozdíl od současných demografických zvyklostí letos převažují chlapci nad holčičkami. Chlapců se nám narodilo o 10 více než holčiček. Narodil se nám chlapec vážící pouhých 1340 g, ale také novorozenec, který vážil úctyhodných 4800 g. Radost máme i z narozených dvojčátek, která se mají čile k světu,“ pochlubil se MUDr. Dalibor Karbula. Novorozenecké oddělení Lužické nemocnice je vybaveno i zařízením pro ošetření velmi nezralých novorozenců. Jedná se především o případy, kdy není možné budoucí matku ještě před porodem převést do porodnického centra v krajském městě a je nutné zajistit neodkladnou péči jak matce, tak i miminku. V tomto případě poté dochází k následnému transportu na specializované novorozenecké oddělení do Ústí nad Labem.

„Pro zvýšení pohodlí a pohody kojících matek jsme naše pokoje vybavili křesly se speciálními ‘kojícími’ polštáři, abychom maminkám zajistili co možná nejpříjemnější chvíle v naší nemocnici,“ dodal MUDr. Karbula. Porodnice v Rumburku je mezi budoucími maminkami velmi oblíbená a péči porodnického oddělení často využívají i maminky ze sousedních okresů.

Tisk Tisk | E-mail E-mail