Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Obsluhoval jsem evropského komisaře

autor: -jak-

Tato slova mohl s uspokojením a notnou dávkou zadostiučinění pronést po náročném víkendu, který se odehrál na česko-polsko-německém Trojzemí, mistr odborného výcviku Petr Horníček. Ten spolu s Karlem a Danou Jiruškovými a sedmi žáky studijního oboru „Hotelnictví a turismus“ Střední odborné školy, Středního odborného učiliště, Odborného učiliště a Praktické školy Varnsdorf hájil „naše barvy“ na oslavách k příležitosti vstupu nových členských států do EU. A nutno podotknout, že na rozdíl od našich hokejistů nepoměrně úspěšněji. Jejich práce nespočívala v ničem menším, než v účasti na přípravě slavnostního rautu pro více než 800 osob z celého světa. Z bohatého portfolia tradičních národních lahůdek vybrala pořádající německá strana osvědčené chody jako bramborovou polévku, hovězí guláš, moravského brabce, kuřecí vývar, ovocné knedlíky, zapékané palačinky s tvarohem a mnoho dalších pochutin.

Jistě není velkým překvapením, že právě o českou kuchyni (a samozřejmě české pivo) byl ze strany návštěvníků akce největší zájem. Není proto divu, že desetičlenný tým se měl co ohánět už dva dny před samotnou akcí. 28. a 29. duben se nesl ve znamení přípravných prací – krájení masa a výroba rolád, 30. dubna se pak od rána vařilo. Z dlouhé řady spokojených strávníků jmenujme alespoň Helmuta Kohla. V první květnový den se snaha všech tří týmů soustředila na občerstvení pro předsedy vlád a jejich doprovod (Vladimír Špidla, Leszek Miller, Gerhard Schröder a čelní představitel EU Günter Verhaugen).

Účastníkům vášnivých diskuzí o tom, jaká pozitiva vstup do EU našincům přinese a kde naopak budeme muset počítat s rezervami, bylo kvalitní kulinářské zázemí vyhledávanou oporou. Jak ukázal „evropský víkend“ na Trojzemí, naše gastronomie (a všechny služby s ní související) se v silné konkurenci „gurmánských“ států dozajista neztratí a na své zasloužené místo může být právem hrdá. A díky umu odborníků i my všichni s ní.

Tisk Tisk | E-mail E-mail