Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Děti bojují o své hřiště

autor: rd

„Vážení členové městského zastupitelstva. My, děti ze sídliště Podhájí, bychom vás chtěly požádat o laskavost,“ začíná dopis předložený zastupitelům na jejich posledním 12. zasedání.

„… máme tu pískoviště a jednu hodně starou průlezku. Také tu stojí několik starých věšáků na prádlo, které nikdo nepoužívá. A my bychom vás chtěly moc poprosit, zda byste nám místo nich nemohli postavit nějaké dřevěné průlezky, skluzavku, hrad, houpačku a pár laviček, abychom si zde mohly hrát …“ pokračuje dopis, ke kterému bylo přiloženo i několik dětských obrázků, jak by podle nich mělo nové hřiště vypadat.

„I když v tomto roce nemáme vyhrazeny pro takovouto akci dostatek peněz, myslím, že v roce 2005 bychom již v rozpočtu mohli s výstavbou dětského hřiště na sídlišti Podhájí počítat,“ vyjádřil se místostarosta Radek Engl, který navíc dodal, že by bylo vhodné řešit problematiku dětských hřišť v celém městě.

Přáním dětí se zastupitelé zabývali důkladně a shodli se na tom, že pořádné a bezpečné dětské hřiště na sídlišti chybí. Místopředsedkyně bytového družstva Mgr. Ivana Dudková informovala zastupitele o jednání představenstva družstva, které, podle jejího vyjádření, se tímto podnětem vážně zabývalo a vyslovilo svou podporu této aktivitě. „Jedná se přeci o děti našich družstevníků,“ dodala na vysvětlenou.

Lze tedy předpokládat, že již v příštím roce se začne s výstavbou nového dětského hřiště na sídlišti Podhájí. O finanční náklady se podělí město Rumburk a SBDO Průkopník.

Tisk Tisk | E-mail E-mail