Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Černé úterý si ve výběžku vyžádalo tři lidské životy

autor: gdo

Během pouhých dvaceti minut přišli  v Rumburku a ve Varnsdorfu o život tři mladí muži.

První tragédie se odehrála na Jiříkovské ulici v Rumburku, po které se v časných ranních hodinách, přesněji ve 2.40 hodin, řítil velkou rychlostí Opel Vectra se čtyřčlennou posádkou. Při sjíždění směrem od Jiříkova do Rumburku nezvládl řidič řízení v levotočivé zatáčce, vyjel mimo vozovku a pravou částí vozidla narazil do stromu. Po nárazu se vozidlo odrazilo zpět do vozovky, kde zůstalo stát. Náraz to musel být veliký, protože podle svědků byla přední poloosa automobilu natlačena až na jeho zadní sedadla. Oba muži sedící na pravé straně byli na místě mrtví, spolujezdec sedící za řidičem byl s vážnými zraněními převezen do rumburské nemocnice. Řidič utrpěl lehká zranění. Dechová zkouška zjistila v jeho krvi necelé promile alkoholu a navíc se prokázalo, že mu byl Okresním soudem v Děčíně vysloven zákaz řízení. Na vozidle vznikla škoda přibližně 30 tisíc korun.

O dvacet minut později, tedy tři hodiny po půlnoci, byl na linku 158 nahlášen požár rodinného domku ve Varnsdorfu na ulici A. Jiráska. Při příjezdu hasičů z Varnsdorfu a Dolního Podluží byla v plamenech místnost v prvním patře a část střechy.

Majiteli domku se podařilo uprchnout do bezpečí ještě před příjezdem hasičů, ale jeho čtyřiačtyřicetiletý syn takové štěstí neměl. Jeho tělo našli hasiči ohořelé v místě požáru v prvním patře.

Pracovník inspekce vzniku požárů stanovil jako příčinu požáru nešťastnou náhodu. Požár byl způsoben špatným rozvodem komínu v rodinném domku. Způsobená škoda se odhaduje na 100.000 korun.

Tisk Tisk | E-mail E-mail