Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Za krtečkem do městské knihovny

autor: -g-

Městská knihovna Rumburk a Dům kultury Rumburk pořádají v dubnu a květnu výstavu Zdeňka a Emilie Milerových. V grafickém kabinetu městské knihovny budou vystaveny ilustrace Zdeňka Milera s názvem „Krtek dětem“. Výstava obrazů Emilie Milerové „Mé sny“ je k vidění ve Výstavní síni domu kultury.

Malou postavičku krtečka, kterou vytvořil Zdeněk Miler již v roce 1956, znají děti snad na celém světě z 50 filmových příběhů. Kromě toho Miler vytvořil dalších 70 animovaných filmů, ilustroval 30 knížek, převážně s krtečkem, a za svou práci získal mnoho významných ocenění na mezinárodních filmových festivalech. Zdeněk Miler se narodil v roce 1921 na Kladně. Od samých svých začátků působil jako animátor, nejdříve ve Zlínských filmových atelierech, od roku 1945 ve studiu „Bratři v triku“. Kromě toho se prosadil i jako výtvarník, animátor, scénárista a režisér, ale také jako autor filmových povídek.

Jeho žena Emilie se v umělecké oblasti prosazuje od roku 1997, kdy začala přenášet své sny ze svého podvědomí na bílé malířské plátno. Do dnešní doby namalovala 40 obrazů.

Výstava potrvá do 14. května, v městské knihovně bude k vidění v půjčovní době pro veřejnost a v sobotu od 8.00 do 11.00, v domě kultury od 9.00 do 16.30 hod.

Tisk Tisk | E-mail E-mail