Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jarní plavecká sezona již začala

autor: Lenka Strachoňová

Prvními startovními skoky jsme zahájili letošní rok v litoměřickém bazéně, a to již 7.2.2004. Konkurence v boji o Litoměřický kalich byla veliká, vánoční prázdniny bez tréninku byly znát, a tak jsme museli v trénování přidat. Vložili jsme mezi tréninky v bazéně ještě středeční dvouhodinovku v tělocvičně ZŠ U Nemocnice, které děkujeme za možnost využití.

20.3. jsme v nedaleké Žitavě vyplavali šestnáct diplomů. Hned následující den proběhlo v rumburském bazéně 1. kolo ligy. Vyhráli jsme, i když jen o pár bodů přes TJ Slovan Varnsdorf. Další víkendový den, 27.3., nás odjeli reprezentovat naši nejlepší kraulaři (Cihlář, Doležal, Šeps, Sopoušek) do Loun. Vynikajících výsledků v tomto kraulařském víceboji dosáhl Lukáš Cihlář (1991), který z 21 závodníků z patnácti oddílů z celé ČR získal v bodovém hodnocení pěkné sedmé místo. Také Ondřej Šeps se ve své kategorii umístil na pěkném třináctém místě. Jejich výkon považujeme za veliký úspěch.

Při sobotních závodech (10.4.) jsme ve Stráži pod Ralskem soupeřili s Němci z Frankfurtu, Berlína a Lipska. 24.4. jedeme na mezinárodní závody PENCO v Ústí nad Labem. Měsíc duben pak zakončíme druhým kolem ligy u hostujícího klubu SpK Liberec.

Příprava na nejdůležitější krajské a oblastní přebory a mistrovství ČR probíhá v plném proudu, v červnu vás budeme informovat o výsledcích našeho plaveckého oddílu.

Ráda bych poděkovala především těm rodičům, kteří nám s dopravou na závody pomáhají.

Tisk Tisk | E-mail E-mail