Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Veřejná sbírka „Pozvedněte slabé“

autor: gdo

Mnozí z nás si jistě vzpomínají na promrzlé postavičky studentek a studentů rumburského gymnázia a střední zdravotnické školy v prosinci loňského roku postávající a hlídající kasičky se sbírkou „Pozvedněte slabé“. Díky těmto mladým lidem, kteří pomohli sbírku realizovat, a díky hodným lidem, kteří na sbírku přispěli, se jen během jediného týdne v Rumburku vybralo 25 tisíc korun. Znamená to tedy, že v průměru každý občan Rumburku (včetně dětí, nezaměstnaných a bezdomovců) věnoval na tuto sbírku necelých 2,30 Kč. Snad by se mohlo zdát, že je to malá částka, ale i tak Rumburk touto vybranou částkou překonal tak velká města, jako je Jablonec nad Nisou a Česká Lípa.

Nadace Euronisa, která je organizátorem sbírky, v minulých dnech (29.3.) věnovala polovinu částky Farní charitě v Rumburku. „Získané finanční prostředky budou použity na podporu projektů určených pro seniory, osamělé a nepohyblivé občany,“ řekla po převzetí symbolického šeku ředitelka charity Zdeňka Ondrušová. Dále připomněla důležitost takovýchto sbírek a podpory ze strany ostatních občanů a vyzdvihla i práci nadace Euronisa. „Jsme velmi rádi, že nám nadace Euronisa takto pomáhá, a musím říct, že je jedním z mála subjektů, který se o nás tak moc a tak dobře stará.“

Druhý šek na 12500 korun obdržela z rukou ředitele nadace Euronisa Aleše Rozkovce ředitelka agentury „Pondělí“ paní Monika Lampová. Toto občanské sdružení použije výtěžek sbírky na pokračování projektu „Podporované zaměstnávání“ na Šluknovsku. Díky tomuto projektu se tak mnoho   lidí s tělesným či mentálním handicapem může zařadit do pracovního procesu a do běžného denního života bez závislosti na ústavním zařízení.

Nadace Euronisa spustila novou víceletou veřejnou sbírku „Pozvedněte slabé“ v prosinci minulého roku. Sbírka má pomáhat týraným, zneužívaným a zanedbaným dětem; starým, nemocným a opuštěným lidem a zlepšovat či obohacovat život tělesně a mentálně postiženým lidem. Podle ředitele nadace se druhý ročník této sbírky uskuteční i v závěru letošního roku.

rn0708_0
Ředitelka Agentury Pondělí Monika Lampová použije 12.500 korun od nadace Euronisa na projekt „Podporované zaměstnávání“.

Tisk Tisk | E-mail E-mail