Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Strach brání odhalit rakovinu prsu včas

autor: rd

Již při pouhém vyslovení výrazu „rakovina“ většině žen naskočí husí kůže. Tato zákeřná nemoc je strašákem mnoha žen, protože většina z nich odmítá o problému hovořit, podceňuje preventivní prohlídky, trpí obavami z možné bolesti a handicapu, které choroba přináší.

U mnoha žen pouhé pomyšlení na onemocnění rakovinou prsu vzbuzuje panický strach. Tato nemoc je sice jedním z nejčastějších zhoubných nádorů ženské populace, ale je-li odhalena včas, může být současnými léčebnými postupy vyléčeno až 90 % pacientek. K včasnému odhalení rakoviny prsu velmi významně přispívá tzv. samovyšetření prsů a pravidelné nebolestivé preventivní prohlídky.

Střední zdravotnická škola v Rumburku v rámci projektu HOPE všem ženám bez rozdílu věku nabízí zdarma přednášku zaměřenou na zvládnutí techniky samovyšetření prsu prostřednictvím modelu – prsní vesty. Během praktické ukázky se také dozvíte několik důležitých rad o možnostech preventivních prohlídek a o správných stravovacích zvyklostech. Na přednášce můžete získat i propagační materiál pro samovyšetření prsu. Pro cenný pocit jistoty odhoďte své zábrany, stud a strach a přijďte si poslechnout praktické rady týkající se prevence rakoviny prsu. Máte-li o přednášku zájem, kontaktujte SZŠ – Bc. Jitka Čapíková, tel.: 412 332 516, e-mail: capikova@sestrazs.cz.

Tisk Tisk | E-mail E-mail