Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rodiče chválí lyžařský výcvik svých dětí

autor: gdo

V polovině února letošního roku odjely děti sedmých tříd ze ŠZ U Nemocnice na zimní lyžařský výcvik do Lánova u Vrchlabí. Výcviku se zúčastnilo celkem 57 dětí a osm dospělých, z nichž jeden, pan Vratislav Krupa, člen SRPŠ, zde zastával funkci vychovatele a nezávislého pozorovatele.

„Ubytování bylo příjemné, pokoje byly jednoduše a účelně zařízené, takže každý měl dost prostoru a soukromí,“ vzpomíná pan Krupa. „V celém ubytovacím zařízení bylo čisto a vše v dobrém stavu. Co však bylo potěšitelné, bylo stravovaní,“ dodává pan Krupa. „Jídlo bylo zajištěno čtyřikrát denně a dle mého názoru byla strava pestrá a chutná, v dostatečném množství a odpovídající věku a fyzické zátěži dětí.“ A že dětem opravdu chutnalo dosvědčuje i to, že malí lyžaři sami vypracovali diplom za dobrou kuchyni a předali ho správci hotelu a kuchařům.

I samotné lyžování bylo příjemné. Součástí areálu byl cvičný svah s vlekem, který mohli účastníci výcviku využívat dle svých potřeb a požadavků. Tento svah byl využíván všemi dětmi v prvních dvou dnech výcviku. Děti byly rozděleny do pěti družstev a pod vedením zkušených instruktorek se buď učily základům lyžování nebo se zdokonalovaly v technice. Třetí den pobytu, který je dle předpisů odpočinkový, odložila celá početná skupina lyže a vydala se na vycházku do Lánova.

„Vedení lyžařského výcviku zajistilo na čtvrtek a pátek lyžování v areálu Kněžecký vrch u Vrchlabí. A dle mého názoru byl tento areál ideální k výcviku lyžařů. Myslím si, že si děti perfektně zalyžovaly a hlavně se naučily základy. A k tomu jistě přispělo i krásné počasí a perfektní sněhové podmínky,“ vysvětluje pan Krupa.

Kromě sjezdového lyžování si děti vyzkoušely i základy běžeckého lyžování a na konci výcviku se každý zúčastnil závěrečného závodu.

Navíc, během pobytu byly pro děti připraveny přednášky o lyžování, první pomoci a bezpečném chování v horách a z těchto přednášek psaly děti závěrečný test.

„Lyžařský výcvik, kterého jsem se mohl zúčastnit, byl výborně připraven po stránce technické, např. kvalitním lyžařským vybavením. Po stránce organizační je třeba pochválit výběr ubytování, lyžařského areálu a dopravy, ale i kvalitních instruktorek, díky nimž byla zajištěna nejen kvalitní výuka lyžování, ale i dodržování disciplíny na svahu i mimo něj. Navíc klid nám dodávalo i vědomí, že po celých 24 hodin je zajištěn zdravotní dozor přímo v místě ubytování,“ pochvaluje si pan Krupa.

„Rád bych poděkoval všem za hladký a bezproblémový průběh lyžařského výcviku, jmenovitě pak vedoucí Evě Čáchové, zdravotnici Dáše Steklé, instruktorkám Pavle Horákové, Pavle Novákové a Radce Vykusové a také vychovatelce Romaně Buškové. Jako rodič jsem rád, že děti z celé školy jsou v péči kvalitních pedagogů, a přeji škole, aby takových lidí zaměstnávala co nejvíce,“ dodává Vratislav Krupa.

Tisk Tisk | E-mail E-mail