Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Fyzické napadení odvrácená strana všedního dne

autor: Marcel Kozlovský

Fyzickému napadení může být vystaven každý z nás. Stačí jen být ve špatnou chvíli na špatném místě. A pak už nerozhoduje to, zdali jste spořádaný občan, nebo to, že jste útočníkovi nikdy byť jen slovem neublížili. Prostě jste tam v ten moment neměli být. Útočníkovy důvody k tomuto činu mohou být různé a s vámi nemusí vůbec souviset. Může si tímto jednáním posilovat své ego, řešit finanční situaci, nebo být pod vlivem omamných látek. Případná konfrontace sice může skončit jen slovními urážkami, ale také v nemocnici na jednotce intenzivní péče a nebo ještě hůře trvalými následky a smrtí. S fyzickým napadením má v ČR podle oficiálních statistik osobní zkušenost každý pátý občan. Jen v severočeském kraji došlo v roce 2003 k 33 vraždám, 3613 násilným činům a 315 znásilnění a pohlavního zneužívání.

V této souvislosti bych vám zde rád představil jeden bojový styl specializující se právě na oblast reálné sebeobrany – WING TSUN kung fu.

K násilí málokdy dochází beze slov, téměř vždy útoku předchází urážky a slovní napadání. A právě zde se rozhoduje o tom, zda k útoku skutečně dojde. Výuka účinné sebeobrany proto nemůže zahrnovat pouze nácvik technik, ale musí obsahovat i komunikační dovednosti, psychologii a taktiku jednání v krizových situacích. Cílem výuky musí být konfliktům předcházet a fyzická konfrontace je až tím nejkrajnějším řešením. Wing tsun je také jako jeden z mála vhodný i pro ženy. Techniky jsou účinné i bez hrubé síly a akrobatických schopností. Právě neatleti a slabší pohlaví jsou v naší moderní době nejvíce vystaveni fyzickému násilí.

Wing tsun jako komplexní systém spojuje kromě sebeobrany také kompenzační a uvolňovací cvičení pro zdraví a harmonický rozvoj člověka.

Pokud byste se chtěli blíže seznámit s tímto bojovým uměním, máte možnost se dne 27. dubna od 18.00 hod. zúčastnit bezplatné ukázky v tělocvičně v Rumburku, ul. Tyršova, nad Rock klubem. Pravidelná výuka probíhá v úterý a ve čtvrtek od 18.00 hod. Bližší informace na tel.: 737 233 943.

Tisk Tisk | E-mail E-mail