Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Desáté narozeniny

autor: gdo

Rehabilitační oddělení V Podhájí oslavilo desáté narozeniny

rn0710_1 Prvního dubna to bylo přesně deset let od založení soukromého rehabilitačního oddělení v nemocnici V Podhájí. Krásné kulatiny oslavilo spolu se zakladatelkou a majitelkou oddělení MUDr. Jindřiškou Novou i osm rehabilitačních sester a několik desítek spokojených pacientů.

Vzhledem k tomuto významnému výročí připravilo rehabilitační oddělení pro své pacienty několik lahůdek a překvapení. V měsíci dubnu bude u všech nově příchozích pacientů provedeno vyšetření zadarmo, za návštěvu bez doporučení lékaře zaplatí pacient jen polovinu obvyklé ceny, pacientům bude poskytována sleva do rehabilitačního bazénu a navíc budou podarováni drobnými dárky.

Toto rehabilitační zařízení poskytuje služby všem lůžkovým oddělením Lužické nemocnice, včetně chirurgického, gynekologického i dětského, ale slouží i ambulantním pacientům. Ti zde mohou podstoupit několik rehabilitačních procedur, od klasického rehabilitačního cvičení v tělocvičně na žíněnkách, gymnastických míčích nebo u ribstolů přes vodoléčbu, masáže, elektroléčbu a parafín až po léčení laserem.

Specialitou tohoto zařízení jsou lymfodrenáže a rehabilitace žen po ablaci (amputaci) prsu, které zde vyhledávají ženy až z Nového Boru, Cvikova, celého Šluknovska a dalších vzdálených míst.

Aby byly služby pacientům co nejlepší, všechny rehabilitační sestry se soustavně vzdělávají a do svých programů zahrnují stále nové a moderní metody rehabilitace. Jejich schopnosti náležitě oceňují nejen spokojení pacienti, ale i MUDr. Nová: „Před deseti lety se mnou začínala sestra Winterová a Mánková a v témže roce k nám přibyla i sestra Reinová a Diessnerová, která je však v současné době na mateřské, stejně jako sestra Štípková. Táhneme to spolu již deset let a naše nynější složení je doplněno o sestru Čmugrovou, Mänzelovou, Rajšlovou a Křižíkovou. Jsem jim všem velmi vděčná za to, jak svou práci vykonávají a jaký k ní mají poctivý vztah.   Úspěchy našeho oddělení jsou i jejich zásluhou a já jim za to velice děkuji,“ vzkazuje MUDr. Nová.

„Ale velké poděkování patří i našim pacientům, za jejich důvěru a za to, že se k nám stále vracejí. My jsme tu pro ně a vždy tu pro ně budeme. Naší největší odměnou je spokojený a uzdravený pacient,“ dodává s úsměvem.

Tisk Tisk | E-mail E-mail