Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Brutální vrah ze Šluknova byl odsouzen na 12,5 roku

autor: zdroj ČTK

Za brutální usmrcení patnáctileté Martiny z Rumburku na Děčínsku půjde dvacetiletý Aleš Provazník z nedalekého Šluknova do vězení na 12,5 roku. Vrchní soud v Praze v úterý 23.3. potvrdil loňský verdikt ústeckého soudu, který mladíkovi kromě vězení uložil také ústavní sexuologickou léčbu.

Provazník dívku ubil k smrti proto, že neakceptovala jeho sexuální návrhy. „Je třeba vzít v potaz brutalitu, s níž vůči oběti, které ještě nebylo 16 let, obžalovaný jednal … zmařil život mladého děvčete a zničil vztahy zafixované v její rodině,“ řekla předsedkyně senátu.

Provazník, který měl v den potvrzení rozsudku dvacáté narozeniny, se s Martinou seznámil loni v dubnu, den před vraždou. Následující den, při návratu z diskotéky z nedalekého Rock sklepa, se v parku u nemocnice začal domáhat sexuálního styku, který dívka odmítla. Zřejmě to, podle znalců, vzbudilo u Provazníka vlnu agrese. Dívku rdousil, bil pěstí a kopal do hlavy. Martina zemřela na vdechnutí zvratků a krve.

Během vyšetřování a i při soudním líčení Provazník svou vinu popíral. Tvrdil, že její odmítnutí akceptoval s tím, že se domluvili na další schůzce. Z parku poté odešli do nedalekého rockového klubu, kde se mu Martina ztratila. Myslel si prý, že odešla domů. Podle soudu ale nikdo z návštěvníků klubu nepotvrdil, že by tam Provazník večer dorazil.

rn0709_1
Na místě, kde byl surově ukončen život patnáctileté Martiny, dnes stojí malý pomníček. Foto gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail