Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Odvážný muž zachránil stařenku

autor: gdo

Otřesný zážitek prožila 29. ledna kolem desáté hodiny dopoledne starší žena. Poté, co nakoupila v obchodě U Kovářů na Podhájí, přepadla ji přímo na ulici mladá žena. Povalila jí na zem a snažila se jí vytrhnout kabelku, ale vzhledem k tomu, že stařenka ji při pádu zalehla, nedařilo se útočnici rychle dosáhnout svého cíle. Proto začala svou oběť škrábat do obličeje a neodradilo ji ani její sténání a nářek.

Naštěstí celou tragickou situaci zpozoroval zaměstnanec firmy Lužické komunální služby, který nedaleko odklízel sníh. Bez váhání přiběhl přepadené ženě na pomoc, útočnici během chvilky zpacifikoval a zadržel ji až do příjezdu policejní hlídky. Otřesená babička byla poté ošetřena v nemocnici.

Tento odvážný zákrok ocenil i starosta města Rumburka Ing. Sykáček: „Chtěl bych poděkovat tomuto muži za jeho osobní statečnost. Za statečnost, se kterou se ne příliš často setkáváme. Je nepochybně nutné ocenit tento přístup, a to o to víc, že v dnešní době má málokdo odvahu napravovat to špatné a horší, co se kolem nás děje. Dnes už často ani nenacházíme odvahu upozornit děti, že například znečišťují lavičky, když sedí na jejich opěradlech, a mnoho lidí se k těmto jevům staví netečně. O to větší význam má tento odvážný zásah. Ten muž zachránil stařence nejen její majetek, ale i zdraví a ukázal nám ostatním, jak bychom se měli v podobných chvílích zachovat.“

Podle policejního tiskového mluvčího por. Jiří Rolly bylo 35leté ženě sděleno obvinění z trestného činu loupeže, za což jí hrozí trest odnětí svobody od dvou do deseti let. Stíhání je vedeno na svobodě.

Tisk Tisk | E-mail E-mail