Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kousek Tibetu ve Šluknovském výběžku

autor: Gabriela Doušová

„Být schopen naslouchat utrpení druhých“, to je motto tibetského centra, které již třetím rokem působí v Dolním Podluží

Ten, kdo v dnešní zvláštní, uspěchané době hledá sám sebe, kdo postrádá pochopení a porozumění, touží po lásce, které se mu nedostává a stále více přestává rozumět světu kolem něj, ten, kdo trpí bolestí duše i těla a nebo jen bloudí na cestě životem, měl by navštívit Tibetské centrum v Dolním Podluží.

Je to jen malý kousek Tibetu ve Šluknovském výběžku, ovšem s jeho velkou a nekonečnou moudrostí předávanou po tísíce let z jedné generace Lámů a tibetských kněží na generace další. A každý, kdo sem přijde, si odsud odnese kus poznání, útěchy, uzdravení a hlavně radosti a chuti dál, lehčeji a z vesela si vykračovat životem.

Tibetské centrum vede lektor Namděl Dordže – Dott. Giovanni Conchin, který je žákem mnoha významných tibetkých Lámů a především osvíceného XIV. Dalajlámy. Již 27 let se zabývá energií reiki usui, karuna, tibetskými metodami léčení, vyučuje kraniosakrální terapii, barevnou terapii, dharma učení a budhismus.

Lidé, kteří se od něj chtějí mnohému naučit nebo jen hledají uzdravení v nemoci, se v Color-life centru v Dolním Podluží scházejí každý týden. A Mistr Conchin jim pomalu, krok za krokem pomocí energie reiki a kraniosakrální terapie pomáhá nacházet a odstraňovat příčiny poruch pohybové soustavy, bolestí hlavy, zad, chronické únavy, očních problémů, poruch centrálního nervového systému, poruch soustředěnosti aj. Léčí se zde lidé z celé republiky ze svých fyzických i psychických problémů, ale jezdí sem i ti, kteří se jen chtějí učit a seznamovat se s odlišným pohledem na náš běžný život nebo poznávat tajemství Reiki – univerzální energie, která umí odblokovat vitální energii, umí léčit, odstraňuje napětí, hypertenzi, stres apod.

Mezi Conchinovými žáky se nachází i mnoho známých a uznávaných lékařů – neurologů, psychologů a chirurgů, kterým v jejich práci pomáhá znalost kraniosakrální terapie – metody jemného přikládání rukou, které pomáhá odhalovat a napravovat nevyváženosti kraniosakrálního systému, smyslové, motorické a neurologické dysfunkce.

Těm, kteří touží proniknout do budhistického učení, jsou určeny semináře pro začátečníky „Suter“, na kterých poznají čtyři vznešené pravdy, přírodní zákony – příčiny a důsledky, Karmu a Mantru a dále semináře pro pokročilé „Lam Rim“ – postupná cesta od utrpení k osvícení. Tyto semináře probíhají každou středu od 17.30 do 19.00 hodin. Ten, kdo se zajímá o tibetskou kulturu a budhismus, chce pracovat s energií reiki či s kraniosakrální terapií, nebo hledá pomoc v nemoci, by měl Tibetské centrum v Dolním Podluží navštívit.

Začít může na internetových stránkách centra: www.color-life.centrum.cz, nebo zavolat na tel. čísla 412 373 691, 412 375 399, fax: 412 375 397.

Léčby pacientů je však nutné dojednat předem na tel. číslech 607 882 920, 412 375 399, 412 375 691.

Tisk Tisk | E-mail E-mail