Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Amatéři aneb HC PIČ-BURK

autor: rd

Hokejová parta nadšenců – pekařů a policistů 

HC PIČ-BURK je parta dospělých chlapů, kteří si jdou pravidelně zahrát hokej. Začalo to již v roce 1996, kdy si chodili zabruslit zaměstnanci pekáren a jejich děti, potom si zahráli trošku s pukem, ale ještě to nebyl hokej,  řekl nám Petr Hoke.

Hokejová parta se začala tvořit až v roce 1999, kdy se tým rozšířil o členy místní Policie ČR. To už byl, jak tomu Petr říká, „rybníkový způsob“, což je minimální výstroj, rukavice, chrániče holení a hokejka. Postupně jsme se dostali na úroveň, která je dnes podmínkou, kompletní výzbroj.

A to hrajete pouze mezi sebou?

Do roku 2003 jsme hráli opravdu jenom mezi sebou, až v letošní sezóně jsme vyzvali několik soupeřů s přibližně stejnou výkonností. Takže jsme hráli s obdobným družstvem podnikatelů z Rumburku, porazili jsme starou gardu fotbalistů a také jsme si pozvali jedno družstvo z Liberce. Ti nás na oplátku pozvali 14. března pod Ještěd, kde si zahrajeme na ligovém ledě, protože utkání sehrajeme na hlavní ploše HC Bílých tygrů Liberec.

Takže prostě hrajete hokej. To je vše?

To bylo na začátku. Teď přibyla i společenská událost – 12. března pořádáme jako HC PIČ-BURK 4. sportovní ples na Dýmníku. Je o něj veliký zájem a sehnat lístek je velmi obtížné. Součástí plesu je i dražba, jejíž výtěžek bude věnován na podporu mládežnického hokeje v Rumburku. Na  každém plese vyhlašujeme hokejistu, který je uveden do síně slávy našeho hokejového klubu. Tím prvním byl pan Milan Kepka (Harry), druhým Václav Dvořák (Profesor) a třetím Bohouš Beránek (Zahradník). Kdo bude dalším hokejistou v síni slávy HC PIČ-BURK se právě rozhoduje.

Kdo o tom rozhoduje?

Vedení HC PIČ-BURK. My totiž máme svou radu starších, která je volena na pravidelných „besídkách.“ Scházíme se dvakrát do roka. Zazpíváme si, zhodnotíme výsledky a připravíme další činnost. Na každé „besídce“ se snažíme zvolit nové tváře do čela HC PIČ-BURK, ale i u nás není lehké odvolat staré a zvolit nové!

za HC PIČ-BURK odpovídal
jeden ze zakladatelů pan Petr Hoke

Tisk Tisk | E-mail E-mail