Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburský policista neváhal a zachránil lidský život

autor: -gdo-

Pprap. Pavel Svoboda se nebál umělého dýchání ani masáže srdce

Dne 6.12.2003 byl kolem třetí hodiny ráno napaden neznámým pachatelem v restauraci Koupaliště v Rumburku rumburský občan a bodnut střepem do krku. Po ošetření v nemocnici se dostavil na policejní oddělení v Rumburku, aby podal trestní oznámení.

Policie začala okamžitě případ šetřit, ale z provedeného vyšetřování nebylo zřejmé, kde k napadení přesně došlo. Z tohoto důvodu byl poškozený policejním vozidlem přivezen na místo činu, aby celou záležitost popsal a ukázal.

Po příjezdu k restauraci poškozený vystoupil, policista vypnul motor, ale po uzamčení služebního vozidla již poškozeného neviděl. Nalezl jej o chvilku později ležet na zemi bez známek života a okamžitě přivolal RZS. Zjistil, že poškozený nedýchá, uvolnil mu zapadlý jazyk a provedl masáž srdce. Poškozený začal dýchat, a tak jej umístnil do stabilizované polohy. Poté však poškozený znovu přestal dýchat a začal modrat v obličeji. Policista ihned započal provádět umělé dýchání a srdce poškozeného začalo mít slabý puls. S umělým dýcháním pokračoval až do příjezdu RZS Rumburk.

O dva dny později se na OOP Rumburk dostavil poškozený a osobně poděkoval pprap. Pavlu Svobodovi za záchranu života.

Tisk Tisk | E-mail E-mail