Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kdysi dávno v Mexiku

autor: Darek Mouša

Kdysi dávno (v roce 1993) natočil Robert Rodrigez s minimálním rozpočtem (7000 dolarů, řeklo by se v amatérských podmínkách) film El Mariachi. Příběh kytaristy, který má ovšem stejně šikovné ruce na hmatníku jako na spouštích pistolí. Po fenomenálním úspěchu tohoto filmu přišlo na řadu pokračování: Desperado. V hlavních rolích Antonio Banderas a Salma Hayek. Film s odpichem, výbornou muzikou a humorem.

Teď tedy přichází do kin další (a zřejmě poslední) kus téhle trilogie. „Kdysi dávno v Mexiku.“ El Mariachi je zatažen agentem CIA (Johny Depp) do akce proti drogovému bossovi, který pro změnu chce zabít mexického prezidenta… Abych se přiznal, úplně jsem nepochopil, kdo s kým je proti komu. Ale o to ani tolik nejde. Film samotný totiž nestojí na příběhu, ale jednotlivostech. Humor, který v Desperádovi jiskřil, teď poněkud potemněl. Johny Depp například střílí příliš dobré kuchaře, aby zachoval rovnováhu světa. A tak dále.

Na Rodrigezovi je úžasné, že ačkoli vypráví poněkud složitě a pro mě i nesrozumitelně, nenudí. V jednom kuse připravuje pro oko diváka obrázky, které jsou atraktivní. To je velké plus. Na druhou stranu mu nemohu nevyčíst, že poněkud podkuřuje dámám v publiku. Celá plejáda atraktivních mužů …a pro nás muže, co se těšili na Salmu Hayek, jen několik záběrů. To není hezké.

A nakonec: nedílnou součástí projektu je hudba. Latinskoamerická, energická i sentimentální. Už se těším na soundtrack.

rn0112_0
Režisér slavného filmu „El Mariachi“ a „Desperado“ Robert Rodrigéz při natáčení svého posledního snímku „Kdysi dávno v Mexiku“.

Film uvede kino Dukla Šluknov 28. února 2004 v 18.30 hod.

Tisk Tisk | E-mail E-mail