Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
Tištěné noviny 22/2003 | 18. 12. 2003 | Sport

Plavecká sezóna pomalu končí

autor: za pl. oddíl Lenka Strachoňová

Léto je nenávratně pryč a zbyly jen vzpomínky na letní soustředění ve Starých Splavech. Týden horkého letního parna si užilo 23 dětí našeho plaveckého oddílu. Jelikož voda na „Mácháči“ připomínala spíše zelenou louži, trénovali jsme raději v krytém bazénu v České Lípě. Příprava na novou sezónu se rozjela naplno a dnes již můžeme zhodnotit její výsledky.

Zúčastnili jsme se soutěže „Plavecká liga“, která probíhala ve čtyřech městech od září do listopadu. Bojovali jsme ve Varnsdorfu, ve Stráži pod Ralskem, v Liberci a u nás. Jen několik málo bodů nás dělí od vítězství nad Slovanem Varnsdorf, ale i druhé místo hřeje.

Nejnáročnější příprava byla na oblastní přebory. Někomu nestačil standardní trénink (4 hodiny týdně) a přidával si při hodinách pro veřejnost. Oblastní přebor pro desetileté a mladší se konal 15.11. v Krupce u Teplic. Domů jsme přivezli celkem 11 diplomů. Nejlepšího výsledku dosáhl Jakub Rašín (96), který se umístil na 1. místě na 100 m znak. Nejvíce diplomů přivezla Káťa Cimrtová (94), hned za ní následovala Karolína Pábelová (94), Jakub Krupička (94), Patrik Klicman (94) a Míša Holišová (96). I ostatním, kteří se vrátili domů bez diplomů, patří pochvala za zlepšení svých časů.

Oblastní přebor pro ročníky 92 a starší se konal 22. – 23.11. v Lounech. Tohoto utkání se zúčastnilo 17 oddílů z celých severních Čech. Z našich dvakrát dohmátl na 3. místě Lukáš Cihlář (91). S každým skokem do vody padl osobní rekord u Jana Doležala, Ondřeje Šepse, Ivy Tryhubové, Venduly Krumlové a Sabiny Sladké.

Prosinec zahájíme dvoudenním utkáním ve Stráži pod Ralskem (13. – 14.12.), kde se v VIII. ročníku Vánočního poháru utká 10 oddílů, a to i Němci a Poláci.

Letošní rok vyvrcholí 20.12. plaveckými závody „Vánoční kapr“, po jejichž ukončení zhodnotí letošní výsledky a snahu našich plavců Neptun se svou skupinou. A kdo ještě nebyl pokřtěn a přijat do cechu plaveckého, ať se těší…

Tisk Tisk | E-mail E-mail