Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Schäfer letos zůstal „pouze“ u jednoho mist. titulu

autor: JkR

Na dva tituly Mistr ČR v judo starších žáků měl zaděláno závodník Judoklubu Rumburk Karel Schäfer. Po zisku titulu v družstvech se zúčastnil mistrovství České republiky v sobotu 22. listopadu v Mohelnici.

I on (stejně jako Hanek a Vodička v ml. žácích) nastupoval ve váze do 73 kg mezi 28 závodníky jako jeden z favoritů. Že do špičky v republice patří svým výkonem dokázal, na medaili však nedosáhl. V úvodních zápasech porazil na ipon jak Zikuše ze Zbraslavi, tak Vojciniaka z Liberce. Pal se však utkal ze Styblíkem z Nového Bydžova, s nímž má letošní skóre 2:2, a tentokrát, bohužel, prohrál na ipon. Na cestě ke 3. místu porazil rovněž na ipon přerovského Zittu a jeho nešťastným osudem se pak stal Zachrla ze Žižkova. Hned v první minutě ho sice Karel krásným chvatem harai – goši hodil přímo na záda a rozhodčí vyhlásil zcela správně ipon (10 b.) a chtěl tím zápas ukončit, postranní rozhodčí však rozhodnutí hlavního zvrátili na wazaari (7 b.) a zápas tím pokračoval. Soupeř tuto změnu zaregistroval dříve, než ho Karel stačil chytit za kimono, využil této své výhody a prakticky bezbranného Karla hodil na ipon, který tentokrát uznán byl. Tím byl Schäfer z dalších bojů vyřazen a skončil na 7. místě. Při větší dávce štěstí mohl dosáhnout na titul, oba finalisty – Slanaře i Styblíka – již porazil.

Celková letošní bilance účasti závodníků Judoklubu Rumburk na Mistrovství ČR je tedy příjemná: 2 tituly (Hanek v jednotlivcích, Schäfer v družstvech), 1 x 5. místo (Vodička), 1 x 7. místo (Schäfer v jednotlivcích). Všichni tři patří ke špičce v republice a to je příslibem i do budoucna.

Tisk Tisk | E-mail E-mail