Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mistrem ČR v judo mladších žáků se stal Jakub Hanek

autor: JkR

Skvěle si na Mistrovství České republiky v judo mladších žáků, které se konalo v sobotu 15. listopadu v Mostě, vedli borci našeho Judoklubu Rumburk.

Ve váze do 42 kg nechal Jakub Hanek za sebou všech 35 soupeřů, kteří se do této soutěže probojovali, porazil i ty nejlepší a získal tím zaslouženě mistrovský titul. Podařilo se mu tak navázat na již letité tituly dorostenek a žen z minulých úspěšných období Judoklubu (tehdy ještě pod hlavičkou oddílu Judo TJ Rumburk).

První dva zápasy (Ročňák – Karviná a Krotký – Sokol Jihlava) zvládl Kuba vcelku hladce a bez zaváhání. S dalším soupeřem, Gärtnerem (Jablonec), vyhrál na juko (5 b.) a v boji o finále s jistotou porazil Holečka z Femaxu Drahotuše. Vyvrcholením celé soutěže se pak stal jeho finálový boj s karlovarským Minaříkem. Oba borci byli vyrovnaní, zpočátku měl navrch Minařík, když mu Kuba „zbaštil“ dva útoky, za něž dostal 2 x juko (5 b.), a za napomenutí si Kuba navíc vysloužil trest šidó (3 b.) a to už byl náskok, se kterým se málo prohrává. Za tohoto kritického stavu se Kuba naštěstí vzpamatoval a začal uplatňovat způsob boje, který je mu vlastní. Vnutil soupeři svůj styl, zahnal jej do defenzívy (za což dostal soupeř rovněž šidó) a chvatem užiro – goši získal wazaari (7 b.), čímž strhl vedení na svou stranu. Soupeře to rozhodilo natolik, že Kuba vzápětí získal další wazaari (chvatem uči – mata) a zápas tím, před zraky svých spokojených rodičů, ukončil. Celé     hale se výkon obou soupeřů líbil a odměnila jej potleskem. Jakubovi se podařilo v nejdůležitější soutěži sezóny prodat to, co se za svou dosavadní činnost naučil. Věříme, že to není jeho poslední slovo a že se připraví na obhajobu svého titulu stejně dobře.

Druhý náš zástupce, David Vodička, měl ve váze do 34 kg rovněž 35 soupeřů. Patřil také mezi favority a svým výkonem rozhodně   nezklamal. V prvním kole porazil s jistotou Lupače (Munos Jihlava) na ipon. Jeho dalším soupeřem byl pozdější vítěz Heczko z Karviné. Z nevinné akce soupeře, kterou David zřejmě podcenil, se najednou ocitl na zádech a tím na ipon prohrál. Sen o titulu se rozplynul  Zbýval boj o třetí místo v opravách. Tam porazil s jistotou Wágnera (Chlumec n. C.) a potom po boji nebezpečného Rozsypala (Kroměříž). Kohna (B. Ostrava) měl možnost sledovat v jiných zápasech, a proto si jeho techniku to-moe-nage ohlídal a rovněž jistě vyhrál. V rozhodujícím zápase o 3. místo s Pokorným (JC Liberec) poněkud zaspal začátek, mírně prohrával a později, přes výraznou pasivitu soupeře, již náskok nedohnal. Je to škoda, tohoto soupeře již tolikrát porazil, tentokrát získal medaili on a na Davida zbylo 5. místo. I to je však výborný výsledek, David ve své kategorii patří mezi špičku v republice, z níž může vyhrát kdokoliv. Nadějné jak pro Davida, tak pro Jakuba je skutečnost, že i v roce 2004 budou startovat ještě v kategorii mladších žáků – tím mají reálnou možnost své úspěchy dále rozšířit.

rn2110_2

Výrazně zlepšené podmínky, které město Rumburk v loňském roce Judoklubu vytvořilo, a soustavná a důsledná práce trenérské dvojice Jiřího a Petra Hynaisových v několika posledních letech se začínají projevovat. Letošní čtyři krajské a dva republikové tituly jsou důkazem toho, že investice města do Judoklubu Rumburk nebyla zbytečná. Naopak. Plní se předpoklady, pro které byla provedena, a Judoklub v nynějších podmínkách je schopen i do budoucna vychovávat další závodníky a šampióny. Pamatuje přitom i na nové zájemce, pro které má také svůj program. Přesvědčit se může každý, kdo má zájem.

Tisk Tisk | E-mail E-mail