Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hubnutí, které vám určitě zachutná aneb radost z pohybu

Chcete zhubnout, lépe zformovat postavu a cítit se fit? Vyzkoušeli jste několik zaručených diet a stejně jste nakonec nezhubli? Nebo vážíte po všech odpíráních dokonce ještě víc? Blíží se vánoční svátky a vy jste si napsali tučným písmem novoroční předsevzetí: „Už nikdy nebudu jíst sladké! Od zítřka držím dietu! Nevečeřím!“ Tvrdá novoroční předsevzetí však nejsou tím nejšťastnějším začátkem.

Jíst bychom měli menší porce, alespoň pětkrát denně, abychom neměli pocit hladu. Omezit energetický přísun neznamená omezit příjem živin, vitamínů a minerálů. Pokud vás občas chytne touha po sladkém, nebraňte jí. Vždyť přece malý hřích za to potěšení stojí!

Já sama žádným dietám a reklamám – zhubněte bez cvičení – nevěřím! Osobně věřím tomu, že boj s obezitou je ztráta času a energie. Nejúčinnější dieta, kterou znám, je sebeláska. Jestliže nemáte rádi sami sebe, nemáte rádi ani své tělo. Pro tělo je pohyb přirozený. Přiznejme si, kolik z nás absolvuje denně trasu: postel – auto – židle v zaměstnání – auto – pohovka u televize – postel. Nedostatkem pohybu ochabují naše svaly a značně trpí klouby. Proto zařaďte příjemný pohyb do svého denního programu rovnou, nečekejte, až budete mít čas. Vyberte si pohyb, který vás těší, a vyhraďte si na něj čas minimálně dvakrát týdně. Zlákejte partnera, kamaráda, kamarádku…  ve dvou se to přece lépe táhne.

K nejúčinnějším aktivitám patří běh, chůze v přírodě, jóga, lyžování, bruslení, jízda na kole, plavání, tanec a v neposlední řadě aerobik (ne)jen pro pokročilé.

Přijďte udělat něco pro své tělo a zacvičit si!

Každou středu a pátek od 18 hodin na koupališti (Sportovní hala). Středa: jednoduchá kombinace aerobního cvičení pro začátečníky i pokročilé (pro získání dobré kondice těla i duše) Pátek: taneční choreografie, která rozvine vaši fantazii pohybu (pro získání pohyblivosti, správného držení těla, vytvarování postavy).

Těší se na vás Míša

Tisk Tisk | E-mail E-mail