Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vojenská krev

autor: Gabriela Doušová

aneb představení plné písniček a dobré zábavy

Kdo si nenechal ujít premiéru divadelního představení „Vojenská krev“, které na scénu Domu kultury v Rumburku uvedl Divadelní soubor DK, zcela jistě nelitoval.

Od první do poslední repliky, která při hře zazněla, se sál otřásal smíchem a potleskem na otevřené scéně. A není to jen mistrovsky zpracovanou operetou autorů Josefa Kubíka a Quido Nossbergera jedním z nejvýznamnějších rumburských divadelníků Milanem Ledvinkou, který ji upravil pro možnosti rumburského divadelního souboru na hru se zpěvy. Lví podíl na úspěchu hry má také režisérské vedení Jaroslavem Mrštíkem. Hra má šmrnc a svižný spád bez zbytečných prostojů a zdržování. Divák tak neztrácí kontakt s dějem a s postavami hry, a to ani v pauzách mezi jednotlivými scénami, kdy ze strážních budek vypochodují lepé Markytánky a svým pochodem a zpěvem přenesou diváka do dalšího děje.

Mimořádný zážitek však představují některé herecké výkony. Úžasná je Radka Nedvíková se svou kankánovou divou Marietou Marion a Karel Nedvídek coby věčně popletený a bláznivě zamilovaný úředníček Fridolín Maňásek. Za pochvalu stojí i výkon samotného Jaroslava Mrštíka, který se dokonale převtělil do druhou mízou zmítaného, stárnoucího advokáta JUDr. Laštovičky, a skvěle zahraná role Majora Ananase v podání Jana Solara. Kromě těchto výrazných hereckých osobností zaujala i Michaela Mänzelová, představitelka mladičké roztomilé naivky Sylvy.

Na realizaci hry „Vojenská krev“ se podílely tři desítky ochotníků. Svůj čas a své úsilí věnovali nejen hereckému a hudebnímu nastudování, ale i taneční choreografii, bohaté výpravě a výrobě kostýmů.

Pozorný divák zcela jistě ocení   nejen dobrou zábavu, ale i poctivě a s láskou odvedené dílo, které stojí za vidění.

Ti, kteří nestihli premiéru, by si neměli nechat ujít reprízu, která bude uvedena 28. listopadu opět v DK Rumburk.

Divadelní soubor Domu kultury v Rumburku je mezi svými diváky znám svými klasickými divadelními představeními „Dámský krejčí“ a „S tvojí dcerou ne“, muzikálovými kusy „Nejkrásnější válka“ a „Gordický uzel“ a kabaretem „Pohled přes rameno“. Nyní sáhl po operetě a tohoto rozhodnutí nemusí litovat ani divadelníci, ani jejich diváci.

rn2008_3
Herecký zážitek přináší divákům výkony Jaroslava Mrštíka, režiséra a představitele jedné z rolí – JUDr. Laštovičky (vpravo) a Karla Nedvídka, neboli lehce pomateného písaře Fridolína. Foto Dušan Zápotocký

Tisk Tisk | E-mail E-mail