Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kam po absolvování základní školy?

autor: gdo

Výstava „Vzdělávání“ pomáhá dětem vyřešit otázku dalšího studia

rn2005_1 Již osmý ročník prezentační výstavy středních škol a středních odborných učilišť s názvem „Vzdělávání 2004/2005″ proběhl ve dnech 5. – 6. listopadu v Domě kultury v Rumburku za velkého zájmu veřejnosti. Tuto akci pořádá již tradičně Úřad práce v Rumburku, a to z toho důvodu, aby usnadnil zájemcům o středoškolská a učňovská studia rozhodování.

Své studijní nabídky a programy tak na výstavě prezentují školy z různých koutů severních Čech, od Ústí nad Labem až po Liberec. Prezentace škol je rok od roku kvalitnější. Dnes už nenabízejí   zájemcům o studia pouze papírové letáky, ale mnohdy přicházejí i s praktickou ukázkou své činnosti nebo s videoukázkami.

Zájemce tak získá přehledné a podrobné informace nejen o tom, jaká forma a kvalita studia mu bude umožněna, ale i jak vypadá ubytování na školních internátech, jaké sportovní a kulturní nabídky mu škola nabízí, jakými úspěchy se může pochlubit, a další a další.

Na výstavu se sjíždějí žáci osmých a devátých tříd všech základních škol ze Šluknovského výběžku, ale velký zájem je i mezi rodiči. Rumburk se na výstavě „Vzdělávání“ prezentoval všemi svými středními školami – gymnáziem, střední zdravotnickou školou, obchodní akademií a středním polygrafickým učilištěm. Na výstavě se ale prezentovaly i školy z Varnsdorfu a Šluknova, byla zde nabízena studia i na Střední zahradnické škole v Libverdě nebo na Středním odborném učilišti lesnickém v Hejnicích a z dalších měst. Nejvíce obléhaný stánek byl však s nabídkou studia kosmetička, kadeřnice. Mnohé z dívek využily příležitosti a nechaly se studentkami této školy odborně nalíčit nebo učesat, u „zahradníků“ si naopak mohli zájemci kromě letáčků o studiu a knížek o květinách koupit i živé rostliny v květináčích, vypěstované studenty této školy.

Zájem o tuto výstavu roste rok od roku. Díky několikaletému úsilí Dr. Miloslavy Sembdnerové, která se intenzivně věnuje dalšímu vzdělávání mládeže na Šluknovsku, se může Úřad práce v Rumburku chlubit mnohými dobrými výsledky, mezi které výstava „Vzdělávání“ bezesporu patří.

Tisk Tisk | E-mail E-mail