Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

K čemu slouží PET lahev?

autor: gdo

Víte, že pivní lahev se dá použít až třicetkrát?

A víte, že se papír dá recyklovat pouze šestkrát a potom se z něj vyrábějí kvalitní papírové brikety? A víte, že se z recyklovaných PET lahví vyrábějí antistatické podložky pod koberce, výplně do spacáků a bund a že oblíbené, jemňoučké a teploučké fleesové bundy byly původně lahvemi od cocacol a minerálek?

To vše a spoustu dalších zajímavých věcí se dozvěděli žáci z dvanácti základních škol z Rumburka a okolí. Třídenní maraton přednášek o odpadech pro čtvrťáky až šesťáky uspořádala ve dnech 20. až 22. října v sále rumburské knihovny firma PRO Eko Varnsdorf, s.r.o., ve spolupráci s výukovou agenturou Populus. Děti se tak zajímavou formou dozvěděly jak a proč třídit odpad, co a jakým způsobem se z jednotlivých surovin vyrábí a jaký to má dopad na náš běžný denní život a na životní prostředí kolem nás.

„Formou těchto přednášek chceme vést děti již odmalička k zodpovědnosti při nakládání s odpadem. Chceme, aby věděly, jak velký význam má třídění odpadu a jeho následné zpracování pro životní prostředí, pro náš průmysl a další oblasti našeho života, a také, aby se třídění odpadů pro ně stalo automatické,“ řekl jednatel firmy PRO Eko, s.r.o. Ing. Milan Hulán. „Snažíme se osvětu šířit i mezi dospělé, i pro ně pořádáme přednášky a výstavy. Je totiž důležité, aby všichni věděli, že třídění odpadů není nesmyslná aktivita, ale naopak, že její význam je veliký nejen pro současnost, ale především pro budoucí generace. Naším přáním je, aby lidé nejen pochopili, ale i v praxi se začali chovat zodpovědně a začali odpady třídit. V civilizovaném světě je třídění odpadů běžné, tak snad i u nás by se mohlo stát běžnou součástí našeho života.“

Firma PRO Eko, s.r.o., která zajišťuje odvoz tříděného materiálu v Rumburku a organizuje ve spolupráci se základními školami po celém Šluknovsku soutěž ve sběru PET lahví, chystá v příštích měsících další sérii přednášek pro školní děti ze severní části Šluknovska a později i z Varnsdorfska.

Tisk Tisk | E-mail E-mail