Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

SAMAT TOUR 2003

autor: gdo

Nultý ročník cyklistického závodu SAMAT TOUR 2003, který byl odstartován v rámci I. her legrace a smíchu v Jiřetíně pod Jedlovou senátorem Josefem Zoserem, zahájil novou sportovní tradici Tolštejnského panství. Tentokrát však nebyla hodnocena rychlost závodníků, ale vytrvalost a statečnost při projetí vyznačené trasy.Vítězem v dětské kategorii se stal Martin Lhota z Prahy, který byl zároveň i hlavním výhercem dětského kola věnovaného společnosti Author. Tato společnost věnovala další kolo pro vítěze kategorie dospělých, jímž se stal Jaroslav Kolář z Varnsdorfu.

Ačkoli počasí 13. září 2003, kdy se Hry konaly nebylo zvlášť příznivé, všichni závodníci bojovali s plným nasazením a s velkou chutí a za odměnu si přišli na své. Vylosovaní účastníci obdrželi hodnotné ceny, např. cyklistické helmy, dresy, trika, osušky, sportovní tašky a pod. Každé z dětí si navíc domů odnášelo tričko a kšiltovku s logem tolštejnského panství.

Akci pořádala společnost SAMAT, výrobce plastových oken a dveří, na jejím zajištění se však podílela celá řada sponzorů.

Sponzoři akce, pořadatelé i organizátoři se již těší na 1. Ročník SAMAT TOUR 2004, který se uskuteční opět v Jiřetíně pod Jedlovou – za rok.

Tisk Tisk | E-mail E-mail