Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

JAK TO VŠECHNO ZAČALO S LOKÁLKOU

autor: rd

15. leden roku 1974 lze považovat za den založení LOKÁLKY. V jisté královéhradecké restauraci se toho dne sešlo několik muzikantů z country kapely skupiny Skomolous a trampské skupiny Úplněk na první zkoušce. O pár dnů později už byl na světě i název Lokálka, který neměl vůbec nic společného s vláčkem regionálního významu ani s „lokálem“. Navrhovatele názvu inspirovala stejnojmenná postupová soutěž mladých trampských, folkových a country skupin v Praze. Původní repertoár se skládal z trampské klasiky v kombinaci s country hity převzatými od Rangers, Greenhorns, White Stars a dalších hvězdných sestav tehdejší doby. Začaly vznikat první vlastní texty na americké originály, záhy pak úspěšné parodie na counrty hity tuzemských interpretů i písničky vlastní. Styl asi nejlépe vystihl Michal Jupp Konečný /šéf časopisu Folk & Country/ označením „trampgrass“.

Po zabydlení se v zahradním sálu KD ROH zvaném Střelnice v Hradci Králové, byl tento sál s kapacitou 500 míst od roku 1978 do nedávné doby při pravidelných večerech Lokálky plněn hosty a až na několik výjimek beznadějně vyprodán. K popularitě přispěl příchod a do dnešní doby přetrvávající spolupráce s konferenciérem a zpěvákem Václavem Součkem se svérázným myšlením a „nevymáchanou“ pusou.

O tom, že reference nelžou a LOKÁLKA je dobrá kapela, se budou moci přesvědčit příznivci folku a příjemné zábavy v Domě kultury v Rumburku v úterý 21.října 2003 v 19 hodin.

Tisk Tisk | E-mail E-mail