Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kabelová televize TESmedia přichází s novými cenami

autor: gdo

Na zákazníky kabelové televize TESmedia, která ve Šluknovském výběžku jako jediná provozuje tuto službu, čeká od 1. října překvapení. TESmedia fúzovala a mění ceny některých svých služeb.

Každý zákazník doposud hradil účastnický poplatek ve výši 99,- Kč za měsíc. Do této služby bylo zahrnuto vysílání ČT1, ČT2, NOVA, PRIMA, promo kanál a INFOKanál. Navíc bylo v rámci této služby poskytováno i vysílání vybraných rozhlasových stanic. Od 1. října tohoto roku však účastnický poplatek podraží, a to o 20,- Kč, tedy na 119,- Kč. Základní programová nabídka (ZPN), která zahrnuje více než 30 programů, z toho více jak polovinu v českém jazyce, bude také zdražovat, a to z původních 399,- Kč (včetně účastnického poplatku) na 449,- Kč. ZPN je od září obohacena o přírodovědný program Animal Planet a na podzim tohoto roku by měla být rozšířena o program AXN a Action TV. Naopak ti zákazníci, kteří jsou předplatiteli filmového kanálu HBO budou potěšeni. Tato služba zlevní z 300,- na 250,- Kč. Znamená to tedy, že ten, kdo dosud platil za základní programovou nabídku včetně účastnického poplatku a kanálu HBO 699,- Kč, bude i nadále platit tutéž cenu. Zdražení o 100,- Kč se tak týká jen toho, kdo si platil pouze ZPN a o 20,- Kč jen toho, kdo se spokojil s účastnickým poplatkem.

22. ledna tohoto roku oznámilo konsorcium investorů vedených JPMorgan Partners a pobočkou J.P. Morgan Chase & Co dokončení fúze společností Intercable CZ, s.r.o. s TES Media, spol. s r.o. (TES-media). Spojením se nová společnost stává druhým největším operátorem kabelové televize v České republice po firmě UPC. Služby kabelové televize nabízí téměř 300 tis. předplatitelům a služby vysokorychlostního Internetu přibližně 60 tis. domácnostem, kde je možné Internet ihned zapojit. Celkový počet domácností připojených ke kabelovým rozvodům bude přesahovat 500 tis., což umožní nabídnout služby více než 1,2 milionu lidí v ČR.

„Fúze dobře zapadá do globální strategie JPMorgan Partners, která se zaměřuje na investice do rychle rostoucích společností se silnými manažerskými týmy,“ říká Miguel Ferro, ředitel JPMorgan Partners. Heather Potters, Managing Partner společnosti Baring Communications Equity Limited (BCEE) jsou investoři BCEE nadšení dodatečnou investicí do TESmedia za účelem získání Intercable CZ. „Povede to k akceleraci rozvoje celé společnosti. Jde pouze o jeden z mála příkladů fúzí financovaných rizikovým kapitálem v oblasti střední a východní Evropy a přitom jde o velmi důležitý trend, který je třeba dále rozvíjet v souvislosti s předpokladem, že po přijmutí těchto zemí do Evropské unie bude takto široká masa stále více atraktivní pro potenciální strategické investory,“ dodává Potters.

Tisk Tisk | E-mail E-mail