Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kupte si hřebík, pomůžete dobré věci

autor: gdo

Do pomoci při shromažďování finančních prostředků na obnovu vyhořelého evangelického kostela sv. Jana Nepomuckého na Krásnolipské ulici se zapojila i evangelická mládež. Pod vedením faráře Filipa Šimonovského vytahali mladí lidé z ohořelých trámů a prken kostela ručně vykované hřebíky z 18. století a v pátek 29. srpna s nimi vyrazili do rumburských ulic. Každému, koho potkali, je nabízeli za symbolickou cenu deseti korun. Našli se však dárci, kteří na korunu nehleděli a jejich pomoc byla o mnoho štědřejší.

Aby někdo nepojal podezření, že se jedná o podvod, dostal každý z dárců potvrzení s razítkem evangelického sboru, že sbírka je skutečně určena na obnovu evangelického kostela na Krásnolipské ulici.

„Myslíme si, že obnova našeho rumburského evangelického kostela je v zájmu nás všech, a tato akce přinese nejen skromný příspěvek na jeho obnovu, ale také bude symbolizovat to, že my všichni se na ní podílíme, že je to věc nás všech,“ vysvětluje farář Šimonovský.

Ale pro ty, na které hřebíky nezbyly a kteří přesto chtějí pomoci, je zřízen sbírkový účet u České spořitelny č. 926 189 329/0800, kam mohou přispět jakoukoli částkou.

Pomoci může každý!

Tisk Tisk | E-mail E-mail