Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Co čtenáře zajímá

Máme nové a krásné náměstí, jen radost pohledět. Dokonce i taxi si zde můžeme najmout. Ale zajímalo by mě, zda tito drožkáři platí městu nějaký obolus za to, že tu postávají a loví své kunčofty, v dnešní době se těmto stanovištím říká prý štafl. Nebo jen využívají nezištné lásky našich radních a blokují parkovací místa zdarma?

T.V.

Parkovací automaty na Lužickém náměstí jsou v provozu od 1.7. 2003. Parkovací poplatky se vybírají každý všední den od 7 do 18 hodin a v sobotu od 7 do 12 hodin. Ve zbylých dnech a hodinách je stání na Lužickém náměstí zdarma. Za první hodinu parkování zaplatí zákazník 5,- Kč, za každou další započatou již 10,- Kč. Zájemci mohou využít služeb parkovacích karet s platností na jeden, tři, šest a dvanáct měsíců, které se dělí do třech kategorií:

  1. pro fyzickou osobu s trvalým bydlištěm na Lužickém náměstí. Měsíční PK stojí 250,- Kč, roční 2.100,- Kč;
  2. pro právnickou nebo fyzickou osobu podnikající nebo s provozovnou na Lužickém náměstí. Tento podnikatel zaplatí za měsíční PK 1.500,- Kč, za roční 12.600,- Kč;
  3. do poslední kategorie jsou zahrnuty taxislužby. Měsíční PK pro jedno vozidlo taxislužby stojí 2.500,- Kč, roční potom 14.200,- Kč.

Do dnešního dne byla vydána pouze jedna PK karta pro osobu s trvalým bydlištěm na Lužickém náměstí, parkovací karta pro taxislužbu nebyla vydána ani jedna.

Jak si jistě mnozí občané Rumburka mohli všimnout, v době placeného parkování stojí vozidla taxislužby mimo Lužické náměstí. Na svých stanovištích na náměstí parkují jen v hodinách, kdy je zde stání zdarma.

Příjmy z poskytovaných služeb jsou příjmem města stejně jako vybrané pokuty za nezaplacení parkovacího poplatku nebo za nedovolené parkování na vyhrazených parkovištích. Kontrolou parková- ní a vybíráním pokut jsou pověřeni strážníci Městské policie Rumburk.

gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail